Polecenie 'poweroff'

hypnosiss

Moderator
Contributor
6 Lipiec 2008
327
31
28
31
Polska, Wrocław
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,
Po wywołaniu komendy 'poweroff' w SSH , QNAP pika że się wyłącza, połączenie SSH również zostaje rozłączone po pewnym czasie lecz dioda Power na urządzeniu miga i miga a NAS nie chce się całkowicie wyłączyć, widać że próbuje ale bez skutku.
Co może być problemem może wpierw trzeba coś innego uruchomić/przygotować a nastepnie użyć tego polecenia ?
To jest normalne czy tylko ja taki przypadek mam ?
Pozdrawiam.
 
sprawdzę w poniedziałek jak to będzie na moim qnapie wyglądać - teraz nie mam do niego dostępu fizycznie a boję się że jeśli coś pójdzie nie tak żeby nie zdechł na amen (jak niecałkiem go wyłącza to obawiam się coby przez weekend się nie przegrzał) - jak system wyłączony a zasilanie na płytę jest to nie wiem jak wygląda chłodzenie? wiatrak dalej działa przy takiej migającej diodzie power?
 
Witam - qnap ts 209 pro 2 przedostatni oficjalny firmware 2.1.2 nie pamiętam nr rewizji - chyba 1031

polecenie poweroff nie działa - oczywiście nie miałem czasu sprawdzić co w logach ale nie zmienia to faktu że po wykonaniu poweroff część usług została zatrzymana (przynajmniej ssh bo wywaliło mnie z konsoli) i na tym koniec - pudło nadal miga radośnie kontrolkami i (na szczęście) hałasuje wiatraczkiem

pozdrawiam, c.
 
od dłuższego czasu jestem za bardzo zalatany - musiałbym albo sporo wcześniej do roboty dotrzeć albo długo po zostać (qnap jest produkcyjny i nie mogę w godzinach pracy potestować) - ale któregoś dnia się zmusze i sprawdzę to i owo - niedziałające poweroff to tylko jeden z kilku denerwujących problemów z urządzeniem :(

pozdrawiam, c.
 
hypnosis - nie wiem gdzie zadać pytanie - a do tego tematu może jeszcze ktoś zaglądnie - częściowo pytanie związane z tematem poweroff
(jeśli pojawiłaby się jakaś konkretna odpowiedź to może warto założyć
[howto] struktura systemu plików qnapa x09 )

gdzie są logi systemowe i szerzej - może ktoś rozpisać strukturę katalogów/plików systemowych z uwzględnieniem faktu iż część jest zapisana na Flashu qnapa i linkowana/przepisywana w czasie startu / rebootu urządzenia w inne miejsca?
-gdzie są logi systemowe
-gdzie są pliki odpowiedzialne za uruchamianie usług po reboocie
-które pliki / katalogi warto zarchiwizować aby móc samodzielnie przywrócić qnapa do stanu używalności w przypadku 'namieszania' z instalacją dodatkowego softu

pozdrawiam, c.
 
zainstalowałem przez ipkg nowszego busybox i próba wykonania poweroff:

Kod:
# ln -sf /opt/bin/busybox /sbin/poweroff
[~] # /sbin/poweroff
poweroff: applet not found

no to dla świętego spokoju zrobiłem:

Kod:
[~] # ln -sf /bin/busybox /sbin/poweroff
[~] # /sbin/poweroff
[~] #

po kilku sekundach putty stwierdza brak połączenia po ssh (inactive)
Kod:
 2009-02-20 17:24:17	Server unexpectedly closed network connection
- a na qnapie nadal radośnie mrugają lampki - informacyjna wygaszona, od dysków 1 i 2 w trybie 'na wciąż', od sieci - czasami sobie mignie, i miga sobie niebieska żaróweczka.... (na szczęście wiatrak działa - więc przynajmniej nie ma niebezpieczeństwa przegrzania urządzenia)

skoro uruchamianie trwa około 3 minut to przypuszczam ze poweroff więcej jak 5-6 minut nie powinien zajmować??

co dalej z tym fantem? czy to bug w qnapie czy coś źle z tym poweroff robimy?
-jeśli my coś źle robimy to jak powinno być poprawnie?
-jeśli inna przyczyna jak sprawdzić (w jakich logach sprawdzić o co chodzi?)

a może odezwie się ktoś komu ta sztuka z poweroff na 209 się udała?

pozdrawiam, c.
 
teraz już wcale nie kontaktuje na polecenie poweroff
Kod:
[/] # ln -sf /opt/bin/busybox /sbin/poweroff
[/] # /sbin/poweroff
-sh: /sbin/poweroff: No such file or directory
tak, z panelu można wyłączyć.
Tak samo kiedyś w twoim Qloger-rze działało wyłączanie. Jakim sposobem zrobiłeś ?
 
qrde - o co biega z tym poweroff???

SiLAS - możesz rozpisać co się dzieje jak kliknę shutdown w panelu przez WWW ?
wyłączanie z panelu trwa kilkanaście sekund - klikam na shutdown - nas mignie sobie kilka razy lampkami, ze 2x beep i wyłącza się;
skoro daje radę wyłączyć qnapa z panelu to tym bardziej powinien dać się wyłączyć po ssh?

czarna magia ... :(

c.