Polecenie 'poweroff'

hypnosiss

Moderator
Contributor
6 Lipiec 2008
327
31
28
31
Polska, Wrocław
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,
Po wywołaniu komendy 'poweroff' w SSH , QNAP pika że się wyłącza, połączenie SSH również zostaje rozłączone po pewnym czasie lecz dioda Power na urządzeniu miga i miga a NAS nie chce się całkowicie wyłączyć, widać że próbuje ale bez skutku.
Co może być problemem może wpierw trzeba coś innego uruchomić/przygotować a nastepnie użyć tego polecenia ?
To jest normalne czy tylko ja taki przypadek mam ?
Pozdrawiam.
 
to poproszę wobec tego od kogoś kto ma taka możliwość (SiLAS, nie wiem czemu ale licze na Ciebie w tym względzie ;P)
o rozpisanie step-by-step co się dzieje po kliknięciu shutdown w panelu

jakie pliki i gdzie są zapisywane , jaki plik jest wykonywany
 
hmm, a dało by się podpatrzyć kod źródłowy panelu ? gdzie jest on przechowywany? myślę że to rozwiąże sprawe.
Bo z tego co można wywnioskować PA inaczej wyłącza QNAPa(napewno nie przez komende poweroff) , tak samo przycisk z przodu obudowy(u mnie on dobrze działa).
 
kod js obsługujący wysłanie zapytania POST do cgi z prośbą o shutdown(z pliku /mnt/ext/home/httpd/cgi-bin/sys/html/power_mgmt.html):
var sUrl = '/cgi-bin/sys/sysRequest.cgi?subfunc=' + $j('#subfunc_name').html() + '&count=' + Math.random()+'&sid='+sid+ '&apply='+str;
var request = YAHOO.util.Connect.asyncRequest('POST', sUrl, callback);
lecz niestety cgi jest nie czytelny ...

natomiast komenda reboot dobrze działa...
 
:) sprawdze (jak zdążę) na koniec dnia - na razie mam 6 zalogowanych uzyszkodników na qnapie i zaden nie chce się wylogowac na 10 minut bo 'pilne'

jeśli zadziała halt u mnie równierz to moznaby wrzucić

[howto] wyłączenie qnapa przez ssh


c.
 
zadziałało również na moim (w podpisie firmware nr)

- tzn.
Kod:
/sbin/halt

i nastała błoga cisza....

[edit]

działa również samo halt bez podawania ścieżki dostępu - co ciekawe - halt jest symlinkiem do busyboxa - tak jak i poweroff
- skoro w busybox zainstalowanym w qnapie jest funkcja poweroff (w tym z ipkg nie ma) to powinna działać - jeśli nie działa to moim zdaniem jest to bug w busybox

c.
 
TS-119 Beta FW (Version 3.2.1 Build 0104)

Po instalacji powyższego firmware'u mam częste problemy z wyłączaniem systemu. Można powiedzieć że tylko czasem udaje się go poprawnie zamknąć, czy to manualnie przez przycisk na panelu, czy z portalu administracyjnego, przez harmonogram, czy przez ssh - polecenie poweroff. Pamiętam że w którejś z wcześniejszych wersji firmware też zdarzały się takie problemy ale były rzadkością. Ogólnie po uruchomieniu zamykania słychać standardowy towarzyszący temu sygnał, miga niebieska dioda power, ale wszystkie usługi raczej działają można się zalogować itd. Jak ustalić przyczynę problemu ?