Pomoc Pomoc przy wyborze kamery...

wln123

Nowy użytkownik
Noobie
29 Luty 2016
1
1
3
45
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ad
Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem TS-453 Pro i prosilbym o pomoc w doborze IP kamery.
W glownej mierze zalezy mi na znalezieniu kamery, ktora bedzie bezproblemowo dzialac z w/w QNAPem z opcja detekcji ruchu i powiadamiania o tym za posrednictwem maila/smsa.
Probowalem poszukac tematow zwiazanych z opcja detekcji ruchu oraz konkretnymi modelami na roznych portalach jednak tematy sa dosc stare lub modele kamer tam wymienione niedostepne w Polsce albo cena zamordowalaby moj portfel.
Zalezy mi na prostocie rozwiazania i pewnosci, ze dany zestaw bedzie bezproblemowo wspolpracowac.
Przedzial cenowy 300-600zl brutto. Nie oczekuje jakis specjalnych rewelacji zwiazanych z jakoscia obrazu ale jednoczesnie dobrze by bylo cos widziec na nagraniu.
Montaz kamery dowolny, pomieszczenie.
Preferowalbym rozwiazanie oparte na ethernecie, niestety bez mozliwosci PoE. Jezeli byloby WiFi (WPA2 enterprise) jako opcja na przyszlosc to byloby milo ale nie jest to priorytet.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
wln123
Hej,

Grzebiac intensywnie w internecie natknalem sie na kamery Foscama FI9821P oraz FI9831P.

Czy ktos mial z nimi stycznosc i dziala na nich poprawnie opcja detekcji ruchu powiazana z QNAPem?
Czy byc moze omijac z daleka firme Foscam i szukac szczescia gdzie indziej?

Kompletnie nie mam doswiadczenia jezeli chodzi o sprzet do monitoringu dlatego zwracam sie z prosba o pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam,
wln123
 
Produkcja dla Samsunga :)
MERX 4K-4028IRK - Kamera IP 4Mpix z zapisem na kartę SD - MERX

sam.png
 
Ten model posiada slot na kartę SD, ale obudowa jest plastikowa, brak hermetyczności, brak Moto-zoom i Auto-focus'u oraz diody LED nie są odseparowane od obiektywu a więc w nocy mogą pojawiać się refleksy jeśli klosz będzie zabrudzony. Dlatego ten model mamy tylko pod przetargi i projekty.
4K-4042IRKS jest zdecydowanie lepszym modelem.
 
RXCamView – Aplikacje Android w Google Play

Dodaj sobie testową kamerę:
IP: lan.merx.pl lub po P2P ID: F1D3DAUVVE9GEHHE111A
Port: 9990
Login: admin
Pass: admin
Po dodaniu kamery przełącz koniecznie na Mainstream podgląd, aby widzieć odpowiednio dobrą jakość obrazu.
 
A czy są to kamery MERX? Jeśli nie to nie będą działać na tej aplikacji. Dlatego wspominałem abyś dodał te dane:
RXCamView – Aplikacje Android w Google Play

Dodaj sobie testową kamerę:
IP: lan.merx.pl lub po P2P ID: F1D3DAUVVE9GEHHE111A
Port: 9990
Login: admin
Pass: admin
Po dodaniu kamery przełącz koniecznie na Mainstream podgląd, aby widzieć odpowiednio dobrą jakość obrazu.

W przeciwnym wypadku poszukaj aplikacji dla swoich modelu kamer.