Pomoc Powtarzające się powiadomienie The file system is not clean

puchatek2

Entry Technician
Q Associate
2 Grudzień 2014
35
7
8
Legionowo
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam,
to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość:).
Jestem świeżym użytkownikiem 212p, nie dawno co uruchomiłem "nową zabawkę" i dopiero rozpoznaje temat.
W środku siedzi 1 dysk 2TB toshiba DT01ACA200 MX4O
w smart piszę że dobrze jednakże pojawił mi się monit o treści:
[Single Disk Volume: Drive 1] The file system is not clean. It is suggested that you go to [Storage Manager] to run "Check File System"
Zrobiłem tak jak mówi komunikat i mimo tego po kilku dniach mam znowu powiadomienie o tej samej treści.
QNapa uruchamiam okazjonalnie i zawsze po skończeniu zabawy wydaję komendę shutdown.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być powodem tego komunikatu.
 
wyłączyłem zbędne stacje, serwer www, przy początkowej konfiguracji powłączałem trochę na wyrost.
Została file i download station.
ZObaczymy jutro.
sprawdziłem w logach i po ostatnim skanowaniu to komunikat pojawił się przy kolejnym starcie systemu
 
:) a jak?
ja go mogę tylko kliknąc to wtedy przenosi do panelu sterowania - menedżer pamięci - zarządzanie woluminem - gdzie mogę kliknąć sprawdź system pików.
W powiadomieniach mam tylko opcję wyczyść wszystko
W sumie chyba za Waszą radą to oleję, bo wszystko działa jak należy a tylko to powiadomienie nonstop wyskakuje a testowanie nic nie pokazuje.
 
Cześć. Rownież jestem użytkownikiem ts212p i co sie dzieje? komunikat wyskakuje u mnie w momencie niepoprawnego zamknięcia dysku (nagły zanik napięcia) dlatego zainteresowałem sie już ups-em.
Ten typ nie lubi jak sie go wyłącza. ;-)


Tapatalk