Pomoc Prawa dostępu do udostępnionego folderu

Niedziel

Passing Basics
Beginner
21 Luty 2016
14
1
3
34
QNAP
Ethernet
100 GbE
Cześć,

Administruje Qnap w małej firmie i trapi mnie nie lada problem. Serwer udostępnia kilka folderów z uprawnieniami pobieranymi z kontrolera domeny. Mój problem polega na tym, aby ograniczyć w jakiś sposób dostęp do jednego z tych folderów.
Możliwość wyświetlania i zapisu informacji powinny mieć tylko dwie osoby z użytkowników domeny. Ja niestety jako "admin" nie powinienem mieć tam dostępu oraz nie powinienem móc modyfikować dostępu do tego folderu.
Próbowałem różnych opcji począwszy od dodania szyfrowanego kontenera z aplikacji veracrypt (rezulatat jest ok, ale tylko jedna osoba na raz może mieć kontener w trybie edycji a to odpada). Dalej stworzyłem nowego użytkownika, myśląc, że z konta admina ograniczę se jakoś dostęp i je dezaktywuje lub poproszę o zmianę hasła, ale będąc w grupie "administrators" mogę nadpisywać nawet ustawienia samego admina :|. Także pytam was drodzy, czy znacie jakiś sposób aby ograniczyć dostęp mi jako administratorowi do jednego konkretnego folderu nie pozbawiając mnie jednocześnie możliwości dostępu do "Controll Panel'u" w witrynie qnapa?



Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161102
Model serwera: QNAP TS-509

Pozdrawiam,
Darek
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. prawa dostępu do folderów