Pomoc Problem przy podłączeniu TS-251+ do telewizora przez kabel HDMI (błąd dysku)

cichys

Nowy użytkownik
Noobie
23 Lipiec 2016
9
2
3
39
QNAP
TS-x51+
Ethernet
40 GbE
Witam,

klika dni temu zakupiłem QNAP-a TS-251+ i podstawowe rzeczy już skonfigurowałem na swoim laptopie jednak nie mogę podłączyć TS-251+
do mojego telewizora Samsung UE50H6400AK poprzez kabel HDMI, ponieważ jak zmieniam źródło w TV na HDMI do którego podłączony jest TS-251+ to wyświetla mi się następujący komunikat (patrz obraz nr 1):

"Hard Drive Missing
Install and format at least one hard drive before using the NAS. A hard drive can be inserted into an empty disk bay without shutting down the NAS. For a list of compatible driverss, please visit:
QNAP Systems, Inc. ( About QNAP ) - Quality Network Appliance Provider
Please note: All of the data stored on the hard drives will be cleared upon initialization.
Please ensure the hard drives are installed correctly and that their cables are securely connected"


Przed podłączeniem NAS-a do TV skonfigurowałem wcześniej podstawowe ustawienia zdalnie przez laptopa. Możliwe problem jest w tym, że po podłączeniu do TV dyski twarde nie były już sformatowane (?).
W panelu administracyjnym obydwa dyski przeszły prawidłowo procedurę testową i nie znaleziono żadnych błędów (patrz obraz nr 3 i 4).

OBRAZ NR 1:
aoi63.tinypic.com_10xddt2.jpg


Dodam tylko, że w programie QNAP Qfinder Pro 5.3.1 dyski twarde są prawidłowo wyświetlane:

OBRAZ NR 2:
aoi63.tinypic.com_11m9dmb.jpg


OBRAZ NR 3:
ai67.tinypic.com_108bb6d.jpg


OBRAZ NR 4:
ai65.tinypic.com_b7x3rb.jpg


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160601
Model serwera: QNAP TS-251+
Dyski twarde: 2 x WD RED 3TB MODEL: WDC WD30EFRX-68EUZN0 82.00A82
Telewizor: SAMSUNG UE50H6400AK
 
Ale po zakupie Qnap-a zainicjowałeś włożone dyski czy nie ? Z laptopa możesz wejść do nas-a np. do ustawień czy file station czy nie ? Bo jak nie to musisz dyski zainicjować bo są puste i podłączenie nas-a do tv nic nie da, bo hd station instaluje się na hdd. Zainstalowałeś go ?


Send from IOS with Tapatalk
 
Ale po zakupie Qnap-a zainicjowałeś włożone dyski czy nie ? Z laptopa możesz wejść do nas-a np. do ustawień czy file station czy nie ? Bo jak nie to musisz dyski zainicjować bo są puste i podłączenie nas-a do tv nic nie da, bo hd station instaluje się na hdd. Zainstalowałeś go ?

Zastanawiam się o co chodzi

Send from IOS with Tapatalk


TAK - po zamontowaniu 2 dysków w NAS-ie i ich sformatowaniu z poziomu laptopa, oraz po zgraniu około 1 TB danych, postanowiłem podłączyć dysk do TV i spotkała mnie niemiła niespodzianka, o której napisałem powyżej. Na smartphonie i na laptopie nie mam problemu z działaniem NAS-a (zobacz moje grafiki z testów dysków, które dodałem do mojego posta powyżej). Program File Station działa bez problemu na laptopie i Samsung Note 4.

Dyski twarde pracują w grupie RAID1.

Zastanawiam się czego dotyczy informacja (patrz obraz nr "A" i "B" poniżej): 'Błąd wsparcie kontrolera odzyskiwania: Wsparcie'

Reset serwera też nic nie pomógł.
Aktualnie instaluję pakiet HYBRIDDESK STATION bo okazało się, że na pulpicie QTS była ikona do instalacji a nie sam program - może to coś pomoże (?).

Obraz nr A - dysk nr 1 - zrzut z ekranu wykonałem podczas "skanowania uszkodzonych sektorów":
ai63.tinypic.com_28rcsnk.jpg


Obraz nr B - dotyczy dysku nr 2:
ai68.tinypic.com_10omb0l.jpg

PROBLEM ROZWIĄZANY :) - wystarczyło zainstalować pakiet HYBRIDDESK STATION i błąd z dyskami zniknął :). Na moim pulpicie QTS była ikona do instalacji a nie sam program i to wprowadziło mnie w błąd. Jest to mój pierwszy kontakt z NAS-em i myślę, że nowi, 'niewtajemniczeni' użytkownicy, mogą mieć podobny problem, dlatego cieszę się, że problem jest rozwiązany. Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Hard Drive Missing