[PROBLEM] RUN --- nietypowe niepobieranie DL station i QGet

Dyskusja w 'Stacja pobierania i QGet' rozpoczęta przez użytkownika JDavid, 9 Listopad 2009.

Ładowanie...
  1. JDavid

JDavid Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    20:40
    Followers:
    0
    Od jakiegoś mam problem z pobieraniem plików (torrent). Zwykle używam QGeta. Problem polega na tym, że gdy dodam torrenta to mój NAS TS-101 nie pobiera go. Wyświetla się, że wszystko jest OK, ale nie pobiera informacji z serwera, a Dump Diagnostic Information przedstawia, że nie ma błędu. Pojawia się tylko:
    MójTorrent.torrent RUN --- --- ---
    i przy każdej kolumnie ---

Zaczyna pobierać, ale dopiero gdy zrobię restart NASa. Wtedy łapie seedów itp. Ale gdy dodam kolejnego torrenta jest taki sam problem jak poprzednio same kreski i status RUN. Znowu muszę zrobić reset NASa i wtedy też zaczyna pobierać.

Dodam do tego, że ogólnie transfer jest dużo niższy niż kiedyś miałem. Gdy zapodam sobie uTorrenta na swoim lapku to mam 10 razy więcej seedów i transfer podobnie. Nic specjalnie nie zmieniałem w konfiguracji. Z tego co pamiętam dodałem jedynie drugi dysk by wykorzystać Q-RAID, ale nie sądzę by to było przyczyną. Niski transfer mnie trochę dziwi, bo ustawiłem otworzyłem też porty torrentowe na swoim routerze dla NASa. MlDonkey też spoczywa sobie i nic nie ściąga, choć jest włączony. Wszystko zawsze działało jak należy.

Proszę o pomoc, ponieważ głównie do tego używam mojego NASa.

Załączone pliki:

• QGet---.png
      QGet---.png
      Rozmiar pliku:
      17,3 KB
      Wyświetleń:
      1 010
      MD5 Sum:
      2e0a5032f6f47c7013ceb74a17348504
    • Qget2.png
      Qget2.png
      Rozmiar pliku:
      22,2 KB
      Wyświetleń:
      1 010
      MD5 Sum:
      dd37c26aa07d31bf41da76fe26573660
  2. Viking

Viking Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Koszalin
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x59 Pro+
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro+ 1 GbE
    Witam.
    Mam podobny problem na swojej 209'ce. Ciekawostką jest to, że problem zaczął się w momencie instalacji na kompie Windowsów 7 Proffesional. Kiedy miałem zainstalowaną Vistę Ultimate problemu nie było. Raczej zmiana windowsów nie miała znaczenia, ale tak po prostu zaobserwowałem problem. Dodam jeszcze, że kiedy zainstalowałem bittorrenta na kompie i zaczyna się na nim pobieranie (na PC), automatycznie w Qget zaczyna się pobieranie plików. Zatem problem ustawienia routera odpada. Zresztą wcześniej na tych samych ustawieniach działało bez zarzutu.

Czy ktoś może wie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? U mnie restart serwera nic nie daje.

3. Viking

Miejscowość:
    Koszalin
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x59 Pro+
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro+ 1 GbE
    U mnie udało się odpalić Qget'a. Co zrobiłem?

Wpisałem w ustawieniach serwera w zakładce "Administracja systemu/Sieć/Serwer DNS" adresy serwerów DNS mojego providera. Po tym zabiegu Qget zaczął znowu ściągać dane.

Pozdrawiam,

4. JDavid

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    U mnie nic. Nie pomogło usunięcie ustawień do DHCP i wyzerowanie adresów DNSów. Przywróciłem ustawione DNSy i dalej problem ten sam. W dodatku ostatnio mi się nawet zawiesił download. Nie zmieniał się zapis od 12h, aż zrobiłem reset. Zastanawiam się co zrobić pomocy

5. Viking

Miejscowość:
    Koszalin
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x59 Pro+
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro+ 1 GbE
    Może zatem jakieś bardziej mądre głowy pomogą Ci z problemem. Przyznam, że po wpisaniu DNS'ów mojego ISP, przez dwa dni. walczylem z zawieszającym sie routerem. Pomogło odpiecie na prawie godzinę routera i podpięcie go z powrotem po dodatkowo całkowitym resecie i ustawieniu wszystkiego od zera. Teraz jednak dziala OK i Qget ciagnie dane z torrentow bez problemu.

A adresy serwerów DNS to podajesz jakie? Swojego providera czy ustawienia serwerów swojej sieci LAN? Bo to muszą być adresy zewnętrznego serwera. Pytanie tylko, przez jakiego ISP się łączysz? U mnie router automatycznie ciągnie adresy z "kablówki" I takie adresy wpisałem w ustawieniach serwera.

6. JDavid

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    Wprowadzam dane swojego providera z kablówki, które mam przez DHCP. Ściągam sobie na nich na lapku 250 KB/s torrenty a Qget się dławi i te problemy z ich wrzucaniem do niego. Wcześniej przez niecały rok korzystałem z NASa i nie było problemów, zmieniłem dysk też pochodził z 2 miesiące jak trzeba i teraz problemy ;(

7. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Oceny:
    +1 239 / 26 / -5
    Local Time:
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x63
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x63 1 GbE
    szczerze... klient torrenta na TS-101 nie jest najlepszy
    moja zabawa z QNAP'em zaczynala sie od TS-101 ktorego kupilem wlasnie pod torrenty... dlugo ta zabawa nie potrwala

8. Viking

Miejscowość:
    Koszalin
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x59 Pro+
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro+ 1 GbE
    Nie za bardzo rozumiem . Czy Qget na TS-101 wygląda i działa inaczej niż na 209? Czy ewentualnie znaczenie mają tutaj sprawy sprzętowe?

9. Silas Mariusz

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Oceny:
    +1 239 / 26 / -5
    Local Time:
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x63
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x63 1 GbE
    Silnik jest zupelnie inny. Dziala znacznie gorzej. Szczerze mowiac nie ma co ocziekiwac od takich urzadzen rewelacji jesli chodzi o torrenty.

10. kameleon

kameleon Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    Qnap-y to nie sa dedykowane serwery P2P! :p
    aczkolwiek przydaloby sie gdzies pozadnie opisac ustawienia Stacji pobierania oraz ML donkey-a.
    Np. z iloma serwerami sie laczyc, jakie porty i ile ich zostawic otwarte... i masa innych zwlaszcza za ML ma o wiele wiecej mozliwosci konfiguracji od zwyklego Mule!

11. gsrw005

gsrw005 Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    z Qget'a zrezygnowałem drugiego dnia używania - zamontowałem ruTorrent i śmiga bez problemów - dodaję tylko nowe pliki do pobrania i po problemie :):)

12. maniek750

maniek750 Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    Followers:
    0
    Ja mam taki problem ze wogole torrentow mi nie ciagnie :-( Ani przez rTorrenta ani Qget'a oraz przez stacje pobierania w Qnap;ie :-( Posiadam model TS-109 II PRO z softem 3.2.0
    Porty mam przekierowane w routerze itd. A jak tylko wczytam plik torrent to wogole zadnej reakcji nie ma (nic nie pobiera) Wie moze ktos co to moze byc grane?

13. Silas Mariusz

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Oceny:
    +1 239 / 26 / -5
    Local Time:
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x63
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x63 1 GbE
    A masz ustawione DNS'y ? :)
    Jesli chcesz korzystac z rtorrenta to zainstaluj firmware 3.2.5 to zapobiegnie pobieraniu uszkodzonych torrentow.

Ładowanie...