Problem z dodaniem dysku 509 pro RAID5

roberttio

Nowy użytkownik
Noobie
10 Grudzień 2008
7
1
3
Witam..
Moj sprzet Qnap 509pro jak dotej pory mial zainstalowane trzy dyski Segate kazdy o pojemnosci 1,5TB ustawione w RAID 5, jednak jak to zwykle bywa zaczelo mi brakowac miejsca na dane i jak mi pozostalo 172 GB wolnego miejsca kupilem nastepny dysk o takiej samej pojemnosci 1,5TB y tej samej marki Segate, poczym wlozylem go do szuflady nr.4 y zaczalem proces dodania nowego dysku do pozostalych trzech chcac powiekszyc calkowita pojemnosc RAID5. Po tygodniowym dodawaniu nowego dysku (tyle to trwalo :eek: ) teoretycznie wdlug systemu wszysko jest OK nowy dysk dodany(stan OK) RAID5 ma 1234 dyski ale!!! nadal mam 172 GB wolnego miejsca.. nic sie niepowiekszylo ;( Wie moze ktos co sie stalo?? wyciagnalem ten nowy dysk i system pokazuje mi stan "degradacyjny" ale dostep do danych jest OK i pojemnosc nadal mi pokazuje 172GB wolnego miejsca... "dodal dysk ale niepowiekszyl wolnego miejsca" wow zrobilem cos zle??

Serdecznie z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc..

Saludos
 
Oj Oj Oj ;( panie "Silas"
Normalnie mnie pan olal... naszczescie service techniczny fabryczny bardzo dobrze sie spisal i dal mi odpowiedz na moj problemik.. a maianowicie jak by komus takze sie zachcialo dodawac dysk do RAID 5 , to po jego dodaniu poprostu musi zrobic rozszerzenie pamieci rotfl2 no tak teraz to ja wiem <spoko> takze juz wiecie gdzie tkwi sedno sprawy...

Saludos <jupi>
 

Mogą Cię zainteresować