Pomoc Problem z dostępem do NAS

kaczucha

Entry Technician
Q Associate
18 Maj 2015
40
8
8
35
Katowice
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam, korzystałem już z Waszej pomocy jakiś czas temu. Obecnie zmieniłem ISP z UPC na Netię i chcę skonfigurować swój serwer.
Napotkałem jednak na problem: udaje mi się za pomocą QNAP Qfindera Pro 5.3.0 odnaleźć w sieci serwer, ale nie jestem w stanie otworzyć panelu QTS, by móc skonfigurować serwer.
Podłączyłem QNAP-a do routera, widzę że dioda LAN z przodu miga na pomarańczowo, a diody przy gnieździe RJ-45 z tyłu NAS: czerwona - świeci ciągłym światłem, a pomarańczowa miga.
Przy próbie zalogowania dostaję komunikat:

upload_2016-7-3_13-6-57.png upload_2016-7-3_13-13-33.png

Sprawdzałem kilka skrętek. Nie wiem czy nie jest problem z firewallem lub innymi ustawieniami routera Netii, czy ktoś korzysta z usług tego ISP?
Bardzo proszę o pomoc. Wiem, że prawdopodobnie jest to kosmicznie prosty problem konfiguracyjny, ale coś mi umyka.
Ping:

upload_2016-7-3_13-10-39.png


Wersja oprogramowania Firmware
: 4.2.1 Build 20160419
Model serwera: QNAP TS-253 Pro
 
Pamiętasz jaki adres IP miał QNAP PRZED zmianą rutera ? jeśli tak przestaw odpowiednio ruter.

Jak nie to przytrzymaj przez 5 sekund (!) reset - QNAP przywróci domyślne ustawienia konta admin i zresetuje ustawienia sieci, po resecie powienieś mieć dostęp.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaczucha
Nie pamiętam niestety adresu sprzed zmiany.
Dziękuję za natychmiastową odpowiedź. Czy ten reset resetuje tylko ustawienia sieci i konta admin? Nie ingeruje w dane i inne ustawienia?
 
Dziękuję za pomoc :) To rozwiązało problem.
Jeśli ktoś by się zastanawiał gdzie w tym modelu jest przycisk reset, to jest on umieszczony z tyłu.
Żeby go wcisnąć należy skorzystać z jakiegoś cienkiego drucika (np. od spinacza).
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pomarańczowa dioda lan