Pomoc Problem z dostępem do Qnapa po dołączeniu do domeny

Niedziel

Passing Basics
Beginner
21 Luty 2016
14
1
3
34
QNAP
Ethernet
100 GbE
Witam,
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 2016/02/15
Model serwera: QNAP TS-451

Jestem w posiadaniu trzech Qnapów. Problem z jednym z nich polega na tym, że po udanym dołączeniu do domeny Qnap nie daje możliwości przeglądania zasobów przez eksplorator plików windows. Poniżej zamieszczam zrzut błędu przy otwieraniu.
upload_2016-6-8_13-32-44.png


Nie mogę też zalogować się poprzez www wpisując:
login: domena\login.
Dodatkowo próbuję się zalogować przez www na konto, którego użyłem do dołączenia do domeny. Przy dołączaniu pobrało wszystko jak należy ale przy próbie zalogowania przez www już nie działa..
Dodam jeszcze, że kiedy jestem zalogowany jako admin, mogę wyświetlić listę użytkowników domeny, czy też grupy domeny.
Kontroler domeny to linux pracujący na wersji samba 4.2
Próbowałem zaktualizowania firmware do najnowszego lecz nie przyniosło to żadnego skutku. Powróciłem więc do 4.2.0, czyli takiego jakie mam na drugim działającym qnapie.
W logach widnieje:

upload_2016-6-8_14-10-32.png


Sytuacja jest o tyle dziwna, że w tej samej sieci Qnap TS-509 jest dołączony do domeny i wszystko pracuje jak należy.


Nie wiem gdzie może leżeć problem.
 
Dodawałem Qnap jako klient. Dodając go do domeny byłem zalogowany na konto admin. Oczywiście przy podłączaniu podawałem prawa Administratora domeny. Przez tą sytuację wylądował on jako serwer zapasowy.
 
Usuń QNAP z domeny z poziomu Panelu Sterowania. potem sprawdź na kontrolerze AD czy jest w obiektach w katalogu komputery i jak jest to usuń ręcznie, a potem dodaj jeszcze raz, ale z konta AD o nazwie administrator. To może pomóc ale nie ma pewności. Model 451 ma jakiś problem z AD - u mnie nie wyświetla użytkowników AD w grupach, przez co nie otrzymują uprawnień z grup AD tylko z lokalnych.
Powodzenia!
 
Próbowałem usuwać go ręcznie z kontrolera domeny ale nie było żadnych zmian. Skopiowalem nawet pliki smb.conf z 509 oraz 451 i je porownalem. Jakieś wpisy mogące wg. mnie mieć znaczenie edytowalne i restartowalem qnap. Ogólnie bez skutku. Mogłem nie wybierać tego modelu...

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 
Udało się rozwiązać problem? Ja opisze co u mnie było problemem. Nazwa sieciowa Qnap była taka sama jak nazwa netbios domeny AD. Przykładowo nazwa Qnapa to Karol, a domena nazywała się Karol.local, to powodowało że NAS szukał uprawnień u samego siebie i userów znajdował, ale nie widział ich w grupach. Zmiana nazwy na karol-nas rozwiązała problem
 
Problemu nie rozwiązałem. Ten Qnap służy jako serwer kopii zapasowej, więc nie musi być podpięty do domeny. Może któraś aktualizacja firmware rozwiąże problem. Na razie go nie odczuwam. Niestety Twoje rozwiązanie u mnie by nie zadziałało bo nazwa domeny i qnapa były inne :(