Pomoc Problem z linkami PhotoStanion5

Korneks

Nowy użytkownik
Noobie
3 Październik 2016
1
1
3
32
QNAP
TS-219P
Ethernet
100 Mbps
Witam,
postaram się przedstawić problem jak najbardziej klarownie. Chodzi o to że nie mogę uzyskać zewnętrznego dostępu do linków udostępniaia przez aplikację Photo Station. Linki są niedostępne, w sieci lokalnej widoczne na zewnątrz zaś nie.
upload_2016-10-3_12-0-16.png

Kiedy zaś skracam w linku do samego linku zewnętrznego ip pokazuje mi się ekran logowania do panelu routera nr1. Wszystkie pozostałe usługi działają, udostępniać mogę przez udostępnianie plików qfile menager i to jest widoczne i daje możliwość pobrania ale nie przez aplikacje Photo Station. Zależy mi na tym bo daje to bardzo fajny podglą na zdjęcia a nie wyświetla tylko nazy plików jak udostępnianie przez qfile.
Struktura sieci to 2 routery jeden jest zadresem 192.168.1.254 i ten przekierowuje porty na ruoter numer dwa 192.168.2.1 którego adres przekirowania w sieci 1 to 192.168.1.4.
Inne usługi działają transmission jest normanie wyidoczny i wysyła więc porty nie sa blokowane. W innym mieszkaniu na innym routerze nr1 po przekierowaniu portów na router nr2 (ten się nie zmienia) nie było problemów linki z photostanion były widoczne a teraz blokuje się na routerze nr1.

I teraz pytanie co robię nie tak co muszę jeszcze zrobić żeby router przepścił dalej, czy to nie jego wina? Router nr 1 to router z netii.
Proszę o jakieś wskazówki.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2
Model serwera: QNAP TS-212P
 

Załączniki

  • upload_2016-10-3_11-59-32.png
    upload_2016-10-3_11-59-32.png
    217 bytes · Wyświetleń: 45
Jakiej oczekujesz podpowiedzi skoro sam sobie odpowiadasz w tym pytaniu.
Skoro działa lokalnie ale już zdalnie nie to znaczy ze masz źle skonfigurowane przekierowania.
Najprościej byłoby abyś router1 ustawił w tryb bridge jeśli to np usługa ppp. Unikniesz podwójnego natu i zaoszczędzisz problemów takich jak ten.
Konfiguracje zrobisz na urządzeniu docelowym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. udostępnianie linków