Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

slonio

Passing Basics
Beginner
10 Listopad 2013
18
2
3
43
QNAP
TS-x59 Pro+
Ethernet
1 GbE
Witam,
I niestety TS-670 odmówił posłuszeństwa.

Serwer działał kilkadziesiąt dni i dzisiaj postanowiłem zrobić upgrade firmware. Rzucił komunikatem że serwer nie był długo wyłączany i zalecany jest restart co też uczyniłem. Serwer prawidłowo się położył ale już nie wstał.
Objawy są takie że próbuje wstać, na chwilę włączają się wentylatory, błyśnie wyświetlacz i od razu jest martwy aby po 2-3 sekundach znowu spróbować wstać i tak w kółko.
Wyjmowałem dyski i jest dokładnie to samo.

Czy może ktoś ma jakiś pomysł co poleciało w serwerze (ja obstawiam zasilacz).

Powiedzmy że jestem o krok od zakupu nowego zasilacza ale może inni użytkownicy mają jeszcze jakieś pomysły.
Niestety nie są to pamięci, procesor, zasilacz, backplane, niekontakty......

Leży płyta.

Może ktoś spotkał się z takim uszkodzeniem płyty np w PC ??
 
Nie rozumiem usunięcia tamtego wątku. Wystarczyło go scalić bo niestety forum nie umożliwia edycji tematu co też chciałem uczynić i dlatego decyzja o nowym wątku w którym udzieliłem już informacji odnośnie tego do czego mi ten bios i co się stało....

Bios zwykle wgrywa się programatorem i tak zrobi to serwis.
 
Czyli poradzisz sobie? Podłączałeś monitor pod serwer? Pojawia się coś na ekranie czy ciemność?
Jeśli się coś pojawia to uwalony jest wsad w DOM'ie i wystarczy zrobic firmware recovery.
Jeśli się nie pojawia to uwalony jest BIOS, ale nie pamiętam, aby ostatnim czasem leciały aktualizacje BIOS'ów w firmware'ach.

Mimo wszystko poprosiłem inżynierów BIOS'ów o podesłanie mi dla Twojego modelu serwera. Jednak nie bedzie mnie dwa dni więc pewnie dopiero w piątek coś podeśle.
 
Serwer bez względu na to co jest wpięte w płytę i bez względu na zasilacz uruchamia się na sekundę i zaraz wyłącza, robi to w "kółko".

Wgraniem biosu zajmie się zaprzyjaźniony serwis który posiada odpowiedni programator.

Chciałbym podkreślić że upgrade nie poszedł ponieważ to był tylko restart przed upgrade o czym poinformował mnie sam qnap ponieważ urządzenie nie było długo restartowane.

Dziękuję za pomoc.
 
Powiem tak.
Nie jestem dzieckiem i nie będziesz mnie posądzał o kłamstwo. Opisałem co się stało a Ty wrzucasz taki tekst że normalnie jestem zażenowany.

Proszę jak normalny człowiek o pomoc w sprawie uszkodzenia sprzętu. Jeżeli nie chcesz pomóc to powstrzymaj się od takich komentarzy, które zresztą zaczęły się od usuwania tematów i ostrzeżenia.....

Muszę przyznać że osoba od której kupiłem qnapa i od której to forum było polecane jest jednak znacznie bardziej kontaktowa i nie rzuca takimi dziwnymi tekstami ale oczywiście to według regulaminu jest offtop i zaraz zostanie usunięte bo to oczywiście Ty jesteś adminem.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.