Problem z usypianiem HDD w TS-119

michalwy

Passing Basics
Beginner
14 Luty 2010
15
3
3
Płock
QNAP
TS-119/219
Ethernet
100 Mbps
Witam
Posiadam TS-119 i użytkuje go od kilku miesięcy. Zaznaczyłem w konfiguracji aktywną opcję usypiania dysku HDD po upływie 5 min jednak dysk się nie wyłącza, kontrolka "status" nie zmienia koloru na niebieski. Zrobiłem test w którym wyłączyłem wszystkie aplikacje i nadal dysk nie usypia, czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Firmware 3.0.0 Build 0306T.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc
 
Mam to samo w TS-119 z firmwarem 3.1.2 Build 1014 i zrobiłem test: powyłączałem wszystkie usługi i dysk się usypiał, jednak po ponownym ponownym ich włączeniu usypianie nie działało. Zaktualizowałem firmware do 3.2.3 Build 0212 i jak będę miał czas to zrobię testy. Mam nadzieję, że coś w tym kierunku poprawili.
 
Wczoraj zainstalowałem Firmware taki jak ty i zrobiłem ten sam test niestety nic z tego dysk się nie usypia :( .
Poszedłem o krok dalej i odłączyłem go od sieci, nadal bez zmian.

Gregor czy mógłbyś troszkę jaśniej nie wiem co to jest cron???

Czy Ktoś może pomóc???
 
Ustawiłem usypianie HDD po 5 min bezczynności.
Powiedz mi jak dobrać się do katalogu etc??? Chętnie tam sprawdzę.

Jest to mój pierwszy dysk sieciowy, a tym bardziej oparty na Linuksie.
Patrząc jednak na kontrolkę dysku (po wyłączeniu wszystkich usług i serwisów, oraz odłączeniu sieci) migają co kilkanaście sekund, więc może jakiś proces coś wykonuje. Tylko co i poco?
Z drugiej strony jaki sens ma ustawienie usypiania HDD, gdy programista zaprogramował sprawdzanie "czegoś "na HDD co kilkanaście sekund?
 
Wtedy kiedy testowałem to wyłączone miałem wszystkie usługi, jedno z twoich przypuszczeń a mianowicie serwer WINS był włączony. Zaraz znowu wszystko wyłączę i sprawdzę jeszcze raz. Co do paczek nie instalowałem żadnych tylko te które są standardowo. Nie wiem co to jest IceStation, ale nie natknąłem się na taką nazwę???
Mój dysk to Seagate ST31500341AS CC1H i jest na liście kompatybilnych dysków.

<jupi> Przyczyną nie usypiania dysku był prawdopodobnie server WINS!!! Silas dzięki za informację.
Podczas testu odłączyłem Qnap-a od sieci. Teraz spróbuję z siecią.
 
Znalazłem wyłączyłem WINS i całą usługę plików sieciowych dla sieci Microsoft i nadal się nie usypia. Co jest grane, że nie działa?

Dysk, który siedzi jest w pełni kompatybilny z TS-119.
 
marcin_k napisał:
Witam,
wyszedł nowy soft 3.2.5 Build0409 http://qnap.com/download_detail.asp?pl= ... e=Firmware

[Major Bug Fixes]
- Fixed HDD standby issue when TwonkyMedia Server is enabled

Pozdrawiam
Zaaplikowany.
Fixed HDD standby issue when TwonkyMedia Server is enabled miałem nadzieję, że standby w końcu zadziała. I niestety na nadziei się skończyło :(
Lipa :(
 
d2d napisał:
Zaaplikowany.
Fixed HDD standby issue when TwonkyMedia Server is enabled miałem nadzieję, że standby w końcu zadziała. I niestety na nadziei się skończyło :(
Lipa :(

Po zainstalowaniu tego firmware usypianie działa przy włączonym Twonky Media więc musisz mieć coś jeszcze dodatkowo włączone. Wyłącz wszystkie aplikacje i ustaw wył. dysku po 5min. Następnie sprawdź czy usypia. Jeżeli tak to włączaj po jednej aplikacji i odczekuj na usypianie. Oczywiście przy sprawdzaniu musisz pozamykać wszystko na komputerze z którego to sprawdzasz co może komunikować się z NAS.

Pozdrawiam