Pomoc Problem z wyłączaniem dysków w TS-212

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

ufok2006

Nowy użytkownik
Noobie
3 Maj 2014
1
0
1
51
QNAP
Ethernet
1 GbE
Niestety zakupiłem ten sprzęt i od samego początku są z nim problemy. Najpierw przestał być widoczny o otoczeniu sieciowym i dostęp był tylko z poziomu adresu IP potem i to umarło a dostać się do niego dało tylko przez FTP. Panowie z serwisu mimo starań nie potrafili zdalnie nic zrobić. Musiałem niestety całkowicie zresetować system z formatowaniem dysku. Teraz od pewnego czasu system nie chce wyłączyć dysku pomimo, że powinien to zrobić po 5 minutach. Nawet jak całkiem odłączę kabel sieciowy to pracuje dalej. Ten sprzęt to pomyłka a w serwisie pracują ludzie, którzy chyba powinni pracować gdzieś indziej. Jeśli ktoś wiec co może być przyczyną to proszę o radę.
Pozdr.
 
  • Sad
Reakcje: whitemax
Najpierw przestał być widoczny o otoczeniu sieciowym i dostęp był tylko z poziomu adresu IP
No to co pewnie wyłączyłeś sieć Microsoft, albo zmieniłeś grupę roboczą, lub ustawiłeś na routerze jakiś nieznany serwer Wins. A może wyłączyłeś udostępnianie plików w Windows'ie.

Musiałem niestety całkowicie zresetować system z formatowaniem dysku.
:zwyciestwo:

Teraz od pewnego czasu system nie chce wyłączyć dysku pomimo, że powinien to zrobić po 5 minutach.
Pewnie jest zajęty jakąś aplikacją, którą uruchomiłeś nie sądzisz? Może warto wszystkie wyłączyć i poszukać, która z nich.
Bo już czuje, że sobie z tym nie poradzisz: How-To - Który proces lub usługa wzbudza dysk twardy z uśpienia

Ten sprzęt to pomyłka
Słuchaj. Wpadasz na forum, gdzie każdy sobie pomaga z własnej życzliwości oraz dobrej woli. Obrażasz konstruktorów sprzętu, którego kompletnie nie umiesz obsługiwać i na dodatek ludzi, którzy go serwisują. I Ty prosisz kogoś o rade? Po to żebyś znowu za chwilę kogoś obraził?

Ludzie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: whitemax
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.