Pomoc Problem z wydajnością LAN na udziale sieciowym - dla apliakcji, Mała Księgowość

rafko

Entry Technician
Q Associate
14 Grudzień 2013
58
14
8
QNAP
TS-h886
Ethernet
10 GbE
Witam, mam oto taki problem:
QNAP TS-253A-8G, Dyski Seagate 7200 wyjęte z serwera ADAX
LAN ustawiony jako Port Trunking (Balance-tlb) na switchu nie zarządzalnym 1GBps.
Na udziale sieciowym postawiony program Mała Księgowość (RP) około 17 tys katalogów i 157 tys plików, generalnie sporo klientów.

Wcześniej to stało na serwerze ADAX dyski RAID 1 (te same co teraz w QNAP) 4GB RAM CPU i3-2xxx.
Ta sama MK chodziła 3 razy szybciej niż teraz na QNAPie na dwóch kartach sieciowych.
Przyznam, że spodziewałem się wzrostu prędkości przy łądowaniu danych przez sieć.
Dodam iż na QNAPie działa jeszcze maszyna wirtualna a na niej UBUNTU z bazami MySQL i Microsoft SQL Server (w wersji vNext)
obciążenie tej maszyny średnio to około 5 do 10% nie mówiąc o skrajnych chwilowych skokach do 30% (bardzo żadko)

Czy ktoś może podpowiedzieć czy mogę uzyskać lepszy transfer poprzez LAN?
Może jakiś inny tryb Trunkingu kart sieciowych
 
Ta sama MK chodziła 3 razy szybciej niż teraz na QNAPie na dwóch kartach sieciowych.
Nie wiem czym się sugerowałeś, ale jednak seria TS-x51 i x53 oparta jest o SOC'i Intela i wszystkie urządzenia peryferyjne tj. karta sieciowa są zintegrowane w układzie CPU a ten na dodatek nie szasta mocą obliczeniową...
...bo to Celeron.
a miałeś i3.
 
Dzięki za sprostowanie, mimo wszystko poradziłem sobie z temat w odmienny sposób tj. MK ustawiona została na leniwe indeksy taka opcja w programie i działa teraz dużo szybciej niż na serwerze ADAXa dodatkowo wywaliłem nieużywane podmioty i powiem szczerze śmiga.

Dodam również ciekawostkę, na tym QNAPie działa równolegle UBUNTU 16.04 z postawionym SQL Server (vNext by Microsoft - port serwera bazodanowego) dla aplikacji biurowych. Ku mojemu zdziwieniu bazy klientów działają bardzo szybko na tym CPU.
 
  • Wow
Reakcje: 1 osoba
Dzięki za sprostowanie, mimo wszystko poradziłem sobie z temat w odmienny sposób tj. MK ustawiona została na leniwe indeksy taka opcja w programie i działa teraz dużo szybciej niż na serwerze ADAXa dodatkowo wywaliłem nieużywane podmioty i powiem szczerze śmiga.

Dodam również ciekawostkę, na tym QNAPie działa równolegle UBUNTU 16.04 z postawionym SQL Server (vNext by Microsoft - port serwera bazodanowego) dla aplikacji biurowych. Ku mojemu zdziwieniu bazy klientów działają bardzo szybko na tym CPU.
a tak z ciekawości MK masz na plikach czy uzuwasz SQL-a?
 
Na plikach, SQL jeszcze nie ustawiałem ale on tylko wspomaga MKe już po otworzeniu podmiotu (Kontrahenta). Problem występował przy wczytywaniu listy podmiotów oraz ładowaniu (otwieraniu podmiotu). Wersja 2017 trochę usprawnia ładownie listy podmiotów (dużej ilości kontrahentów)
 
Na plikach, SQL jeszcze nie ustawiałem ale on tylko wspomaga MKe już po otworzeniu podmiotu (Kontrahenta). Problem występował przy wczytywaniu listy podmiotów oraz ładowaniu (otwieraniu podmiotu). Wersja 2017 trochę usprawnia ładownie listy podmiotów (dużej ilości kontrahentów)
a wersji 2017 to jeszcze nie kupiłem, chyba nie dawno wyszła?
ja miałem instrukcje od autorów programu dla MS SQL ale coś tam do końca mi się nie podobało
 
dlaczego się nie da. nie no ja mam cały dokument do tego, tam niestety też jakies podmiany plików są
Do SQL przenoszone są nie wszystkie dane, poza tym wszystko znajduje się i tak w plikach, jeśli SQL ustawiony jest z MKą to będzie ją tylko wspomgał przy niektórych operacjach. Później dane przenoszone są do plików. Mi bardziej chodzi o to aby z tych plików zrezygnować i wszystko oprzeć o SQL. Naprawdę dziwię się, że podejście programistów idzie w kierunku baz plikowych.
 
no właśnie też bym chciał wszystko na SQL. U mnie w konfiguracji chciałbym aby żona mając wersje biuro rachunkowe miała kilka podmiotów, natomiast klient żony mając pojdyńczą licencje mogł via vpn podłączyć się tylko do swojego podmiotu. A tak to teraz muszą archiwa via mail smigać.

Dziwne nie dziwne.. kiedyś program free, klientów zebrali i kasują w zasadzie nic nowego z usprawnień nie wprowadzając, nawet nie ma na maila faktury cyklicznej automatycznej dla klienta a kiedyś atakowałem ich o to
 
No cóż, trzeba czekać. Patrząc na to jak chętnie się za to zabierają to trochę poczekamy. jeśli będę wiedział coś więcej, podzielę się informacją :)
Myślę że temat można zakończyć, na razie QNAP się sprawdza w roli serwera dla biura rachunkowego :) z bardzo dużą ilością klientów.