Pomoc Przenoszenie udziałów z uprawnieniami na inny wolumin

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Freeday

Nowy użytkownik
Noobie
16 Wrzesień 2016
2
0
1
41
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich.
Mam na Qnapie wolumin1 skonfigurowany jako RAID-1. Dodałem niedawno do mojego Qnapa nowe dyski i stworzyłem z nich nowy wolumin2 również w RAID-1. Dla wyrównania obciążenia dysków chciałbym przenieść część udziałów z wolumin1 na wolumin2. Naturalnie chcę przenieść je wraz z uprawnieniami ponieważ praktycznie każdy katalog ma ustawione inne uprawnienia. Próbowałem już kopiować pliki bezpośrednio z konsoli komendami "cp -a", "cp -ap" oraz "rsync -ap", ale przenosiły one tylko pliki, bez uprawnień. Jedyne uprawnienia jakie są widoczne na przeniesionych udziałach to prawa admina. Proszę o podpowiedź w jaki sposób mogę przenieść katalogi wraz z uprawnieniami.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.0.2 Build 20130726
Model serwera: QNAP TS-421
 
przenies foldery i popraw sciezki w udostepnianiu Windows

upload_2016-9-16_14-42-29.png
 
Ścieżka dostępu się nie zmienia, ma się zmienić tylko wolumin.

ai65.tinypic.com_acg3d.png


W chwili obecnej robię to w następujący sposób:
1. Edytuje właściwości udziału w których zmieniam Wolumin dysku na 3 4 (czyli mój wolumin2).
2. Jako lokalizacja podaję nazwę katalogu identyczną z pierwotnym.
Na woluminie2 tworzy się pusty katalog z uprawnieniami jak w pierwotnym udziale. Teraz wystarczy przenieść do niego zawartość. I tu pojawia się problem opisany powyżej. Komendy shellowe nie przenoszą zawartości katalogu z uprawnieniami.
Support Qnapa polecił użyć oprogramowania Hybrid Backup Sync. Z racji, iż w mojej wersji firmware'u nie ma tego softu, rozwiązałem problem inaczej. Po przeniesieniu folderu wymusiłem ponowne nadanie uprawnień wybierając opcję "Zastosuj i nadpisz istniejące uprawnienia tego folderu, plików i podfolderów".
 
Witam , możliwe że odświeżam temat lecz mam podobną sytuacje , przy zmianie woluminu na 2 zostaje przeniesiony główny folder a pliki które był w nim nie pokazują się , jeżeli powrócę do ustawień poprzednich czyli zmiana wolumina na 1 to pliki mam. Jak przenieść cała zawartość ??
 
Witam , możliwe że odświeżam temat lecz mam podobną sytuacje , przy zmianie woluminu na 2 zostaje przeniesiony główny folder a pliki które był w nim nie pokazują się , jeżeli powrócę do ustawień poprzednich czyli zmiana wolumina na 1 to pliki mam. Jak przenieść cała zawartość ??

Również mam ten sam problem, czy może jest na to rozwiązanie?
 
Ja ten problem rozwiązuję nieco inaczej: przypuśćmy że chcę przenieść udział "container" z wolumen1 na wolumen2
ważne żeby wyłączyć wszystkie usługi korzystające z udziału
1. tworzę nowy udział na volumen2 o nazwie TEMP z wszystkimi możliwymi uprawnieniami dla wszystkich użytkowników i go ukrywam, jako path: podaję identyczną ścieżkę jak w starym wolumen2 "/container" (ważne aby dać więcej uprawnień bo w przeciwnym wypadku część może nie być respektowana)
2. kopiuję/przenoszę do niego całą zawartość starego udziału "container"
3. zmieniam ścieżkę udziału container podając ścieżkę do katalogu na nowym woluminie, (wszystkie uprawnienia zostają zachowane)
4. następnie dla udziału TEMP zmieniam ścieżkę na stary katalog który jest na starym wolumen1.
5 kasuję udział TEMP kasując znajdujące się w nim pliki.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. są pliki ale nie ma udziałów