Przycisk szybkiego kopiowania USB

z-ka

Moderator
Contributor
5 Luty 2009
284
16
18
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Jakie macie ustawienia w konfiguracji szybkiego przycisku USB? Ustawilem, aby pliki zawarte na dysku zew. czy tez pendrive'e kopiowaly sie do katalogu Download. Zatwierdzilem. I nic. Po wlozeniu dysku do portu USB przez chwile miga dioda USB na przednim panelu Qnapa i po chwili sie przestaje. Zew dysk USB jest widoczny w systemie, ale nic poza tym. Po wcisnieciu przycisku COPY nic sie nie dzieje. Czego jeszcze nie ustawilem, aby to zadzialalo?
Pozdrawiam
 
SiLAS napisał:
Uhm, ja podlaczalem pen-drive i zawsze dzialalo. Czy pojawilo sie cos w logach?
Kod:
2010-02-22	09:11:50	System	127.0.0.1	localhost	[USB One Touch Copy] USB copying failed. (USB mount point does not exist!)
2010-02-22	09:11:50	System	127.0.0.1	localhost	[USB One Touch Copy] Copying from [USBDisk1] to [Usb] started.
2010-02-22	09:11:17	System	127.0.0.1	localhost	[USBDisk1] Device detected. The file system is ntfs.

Tak wygladaja logi. Kopiowanie nie pojawia sie w momencie kiedy nacisne przycisk COPY na Qnapie. Po wlozeniu i nacisnieciu przycisku jest bezczynnosc - na ile czasu bym nie zostawil pendrive. Informacja o kopiowaniu i bledzie w logach jak widzisz pojawia sie rownoczesnie i w momencie kiedy wyjmuje pendrive z Qnapa. Jakas rada?
 
SiLAS napisał:
[10:34:29] Jason Hsu: says: ask him to test copy local shares to USB one touch port
[10:34:49] Jason Hsu: says: not from rear USB port to front USB

Probowalem tych opcji. Wciaz to samo - bezczynnosc. A przy dluzszym przytrzymaniu przycisku COPY dioda USB na Qnapie zaczyna migac i po chwili przestaje. W logach pojawia sie, ze pendrive zostal odlaczony. A kopiowania jak nie bylo tak nie ma.

Naprawde nikt z forumowiczow nie moze podpowiedziec jak Wam to dziala i co ustawialiscie w konfiguracji? Zerknijcie do Waszych configow i napiszcie co moze byc nie tak;-)
Pozdrawiam
 
Witam
Mam ten sam problem, czego bym nie podłączył to przycisk nie działa, mam sporo do zrzucenia i po sieci niechętnie bym to robił, wolę przez USB.
Czy uporałeś się z tym problemem?
 
marcmo napisał:
Witam
Mam ten sam problem, czego bym nie podłączył to przycisk nie działa, mam sporo do zrzucenia i po sieci niechętnie bym to robił, wolę przez USB.
Czy uporałeś się z tym problemem?


Niestety. Probowalem jeszcze przez Helpdesk Qnapa na Skypie, a olali mnie. Dalej nie probowalem. Ja tez mam ich w dupie.
 
Już mniej więcej doszedłem o co chodzi.
Jak podłączysz po USB np. dysk twardy i zrobisz format przez QNAPa to widzi go bezproblemowo.
Mam dysk formatowany pod win7 i dupa, USB z FAT32 widzi, aparat cyfrowy z kartą widzi itd. itp.
Jednak to że widzi nie zmienia nic w działaniu przycisku - nie działa!!!
Szczerze mówiąc urządzenie bardzo mi przypadło do gustu jak poczytałem o jego możliwościach jednak teraz po kilku dniach używania zaczynam mieć mieszane uczucia...
Do czego się nie dotknę to muszę ustawiać kilka godzin zanim zacznie działać tak jak bym tego oczekiwał.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Przycisk szybkiego kopiowania usb
  2. ustawienia przycisku kopiowania