Pomoc Qmail Agent przywrazanie bazy maili

WOLAK

Passing Basics
Beginner
27 Grudzień 2016
18
2
3
47
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie mam pewien problem ponieważ zrezygnowałem z serwera na home.pl i postawiłem swój na TS-253A i do zrzucenia poczty użyłem właśnie qmail agenta.
Niestety po przepisaniu serwera poczty z serwera home na domene zawartość poczty na serwerze home został skasowany i utworzony na domenie
niestety nowa poczta nie posiada podkatalogów i jest pusta
jakie było moje zdziwienie po przepisaniu SMTP i IMAP zobaczyłem nowe puste katalogi poczty w qmailagent
weszłem na serwer przez FTP i widzę ze istnieje baza starego serwera ale nie są widoczne

moje pytanie jak mam przenieść bazę poczty by była widziana stara poczta
Witam po przestudiowaniu info o qmail agent dochodzę do wniosku ze się wpakowałem w ładne bagno :)
czy jest jakaś możliwość przeniesienia tej bazy z qmail np. na tunderbird lub inny sposób
np. uruchomiony outlook z archiwum bazy do wglądu tylko
 
zaimportuj do poczty ? to zwykłe pliki EML - Outlook daje sobie z nimi rade, TB chyba tez (nie uzywam).
jakoś sobie poradziłem
ROZWIĄZANIE Można tak powiedzieć :)
Po zainstalowaniu thunderbird i skonfigurowaniu na nim konta pocztowego przez POP3
wystarczy przeciągać pliki EML z FTP naszego NAS-a w okno "odebrane" a zostaną automatycznie dodane do archiwum thunderbirta lokalnie wraz z załącznikami

Trochę to czasochłonne bo pliki są po katalogowane rok/miesiąc/dzień

Aktualne maile też będą wtedy w qmailAgent ,i lokalnie w hunderbirt

Ktoś ma jakieś inne sugestię to zapraszam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qmailagent