Pomoc QmailAgent - pomoc

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

WOLAK

Passing Basics
Beginner
27 Grudzień 2016
18
2
3
47
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie Zanim wpiszecie SMTP IMAP swojej poczty do qmailAgent zróbcie jakąś porządną kopie poczty, dlaczego ??\
Bo miałem taki przypadek.
Posiadałem pocztę na serwerach home.pl
po wpisaniu SMTP i IMAP do Qmaila rozpoczeła sie synchronizacja
Jakie było moje niezdziwienie jak okazało się ze nie ma katalogu Wysłane maile.
szybko wchodzę na pocztę w home.pl i okazuje się ze tez nie ma tego katalogu na poczcie został usunięty. UWAGA UWAGA UWAGA !!!
Jedzmy dalej. domena poczty została przeniesiona z serwera home.pl na podstawową pocztę domeny,
gdzie zostały utworzone nowe katalogi poczty(nowa poczta o tym samym adresie )
Wchodzę na Qmaila gdzie jest cała poczta??
Informuje mnie ze dostęp jest niemożliwy zmieniam dostęp czyli domena SMTP i IMAP
i co ??? nie ma nic !!!!!!
Zsynchronizował zawartość nowej poczty czyli nowa poczta brak dostępu do starej poczty.
(Można się dostać do zawartości starej poczty tylko przez FTP i przerzucić pliki EML.)
Mało tego w nowej poczcie na home.pl nie było katalogu "wysłane" został stworzony dopiero po wysłaniu pierwszego maila (przez strone home.pl)
czego qmailAgent już nie zobaczył i nie ma katalogu wysłane :(

Więc Szukam admina co za drobną opłatą ogarnie pocztę w taki sposób by zawartość skrzynki była na serwerze qnap253A
bo jak widzę to qmailAgent to porażka
 
Sprawdziłem, żadnego takiego problemu nie ma, QA to fork roundcube webmail - tyle że zapewne ulepszony, prędzej wina gdzieś na home leży po mojemu :)
Tylko gdzie standardowa poczta home.
w takim razie czemu nie widzi na nowej poczcie katalogu WYSŁANE ( ni jak dodać ręcznie )
a po wejściu na pocztę przez www homa to Istnieje KATALOG,
czemu jej nie zsynchronizuje. ?
 
to o co cały hałas ?
no właśnie jeszcze nie wiem :)
a przypadkiem innym programem nie pobrałeś poczty ?
Już po awarii Zainstalowałem mozilla Thunderbirt i połączyłem przez PO3
i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. teraz najlepiej dodaj konto IMAP i przerzuć tam pocztę z konta POP3
ok ale zniknięcie katalogu wysłane z home zaczęło się po skonfigurowaniu qmaila ( po prostu usunął ten katalog)
a jest jakaś szansa by qmail widział mile dodane ??
 
Czyli dobrze rozumiejąc
usuwam wszystkich klientów (tunderbirt. outlook it.)
Tworze np. client thunderbirt przez SMTP
Wrzucam przez klienta thunderbirt archiwum poczty np z FTP qmailAgenta
I QmailAgent będzie widział wszystkie dodane maile
obsługując go z panelu serwera QmaiAgenta
 
Troszke mylisz pojęcia SMTP to tylko wysyłka. do synchro między klientami musisz zamiast POP3 mieć IMAP.
zanim zaczniesz zabawe z QmailAgent uporządkuj pocztę :)
Jeżeli jak pisałeś masz teraz POP3 proponuję dodać - bez kasowania POP3 - to samo konto pocztowe ale z użyciem IMAP i przenieść pocztę z POP3 do IMAP, i nic nie stracisz.
 
Wygląda to teraz tak
Archiwum starej poczty jest zarchiwizowana w QmailAgent
Nowa poczta o tym samym adresie jest pusta qmaiaAgen nie poczyłączył archiwa i otwiera się z pustą bazą
By mieć awaryjnie dostęp do archiwum stworzyłem klienta Thunderbirt przez pop3 i rzuciłem ręcznie pliki EML z qmailAgent

Wiec bazę thunderbirt pop3 można usunąć bo kopia ta sama jest w qmailAgencie
Wiec jak uruchomić qmailAgent by widział starą bazęz mailami
 
ok działa :)
Ale pytanie na przyszłość, bo wielkość skrzynki na home.pl ma 1Gb
co się stanie jeśli przegram większą ilość maili?
będą widziane wszystkie maile w Qmail czy tylko te co mieszczą się na skrzynce home.pl
 
imap działa 1:1, jak pisałem QmailAgent to webmail, który łączy się z serwerem. ew. może jakoś inny człek na forum będzie miał większe doświadczenie.
Jednak z tego co widzę to pewnie kwestia konfiguracji QA
"QmailAgent firmy QNAP można bezpiecznie scentralizować wiele kont poczty e-mail, dzięki czemu zarządzanie nimi i tworzenie ich kopii zapasowych jest niezwykle proste"
oraz
"Po zaimportowaniu kont poczty e-mail QmailAgent automatycznie utworzy kopie zapasowe wszystkich wiadomości e-mail na serwerze QNAP NAS. Nie musisz obawiać się nieoczekiwanej utraty czy przypadkowego usunięcia danych poczty e-mail. Wszystkie kopie zapasowe są wyświetlane w folderze wg dat i dobrze zorganizowane, co ułatwia ich wyszukiwanie"
Ok sprawdziłem.
Tak więc po wykasowaniu poczty z skrzynki mojej, maile znikają z Qnapa z pewnym lagiem.
Nie widze ich w QA, jednak widzę iż fizycznie są na dysku jako pliki, tak więc w FileStatnion można je przegladać
 
Czyli reasumując twoją wypowiedz , qmail powinien widzeć wykasowane maile z poczty, ale nie widzi (z pewnym lagiem czyli ??)
rozumiem ze niedopracowanie jeszcze qmaila
Na dzień dzisiejszy co mi pozostaje??
skoro nowa poczta na home.pl ma pojemność 1GB a sama baza danych ma 8GB
Jak zrobić by wszystkie maile były widziane
 
To co teraz przetestowałem
Dodałem konto do QA, pobrał maile
Skasowałem maile z konta pocztowego via inny program
QA zobaczył zmiany i też już nie pokazuje skasowanych maili - no i uważam że to dobre najmniej dla mnie
Maile są i tak na dysku zapisane, więc przez pliki wejdziesz i zobaczysz.
Zrób konto testowe, pobaw się zobacz jak to działa
 
szkoda czasu - nie rozróżniasz podstawowych protokołów mailowych, mieszasz je i robisz zamieszanie - problem jest tylko z twoim zrozumieniem, program działa poprawnie.
rozumiem ze protokół SMTP synchronizuje zawartość folderów
ale nie taka była idea QA ze widzę wszystkie maile
czyli co? pozostaje mi postawienie serwera pocztowego np. XMail gdzie będą wszystkie maile bez ograniczeń
Jakieś sugestie ??
 
rozumiem ze protokół SMTP synchronizuje zawartość folderów
ale nie taka była idea QA ze widzę wszystkie maile
czyli co? pozostaje mi postawienie serwera pocztowego np. XMail gdzie będą wszystkie maile bez ograniczeń
Jakieś sugestie ??

Nie SMTP jest tylko do wysyłki poczty nic więcej, synchro między kontem pocztowym a programami zajmuje się IMAP
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopia poczty