Pomoc QmailAgent - pomoc

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

WOLAK

Passing Basics
Beginner
27 Grudzień 2016
18
2
3
47
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie Zanim wpiszecie SMTP IMAP swojej poczty do qmailAgent zróbcie jakąś porządną kopie poczty, dlaczego ??\
Bo miałem taki przypadek.
Posiadałem pocztę na serwerach home.pl
po wpisaniu SMTP i IMAP do Qmaila rozpoczeła sie synchronizacja
Jakie było moje niezdziwienie jak okazało się ze nie ma katalogu Wysłane maile.
szybko wchodzę na pocztę w home.pl i okazuje się ze tez nie ma tego katalogu na poczcie został usunięty. UWAGA UWAGA UWAGA !!!
Jedzmy dalej. domena poczty została przeniesiona z serwera home.pl na podstawową pocztę domeny,
gdzie zostały utworzone nowe katalogi poczty(nowa poczta o tym samym adresie )
Wchodzę na Qmaila gdzie jest cała poczta??
Informuje mnie ze dostęp jest niemożliwy zmieniam dostęp czyli domena SMTP i IMAP
i co ??? nie ma nic !!!!!!
Zsynchronizował zawartość nowej poczty czyli nowa poczta brak dostępu do starej poczty.
(Można się dostać do zawartości starej poczty tylko przez FTP i przerzucić pliki EML.)
Mało tego w nowej poczcie na home.pl nie było katalogu "wysłane" został stworzony dopiero po wysłaniu pierwszego maila (przez strone home.pl)
czego qmailAgent już nie zobaczył i nie ma katalogu wysłane :(

Więc Szukam admina co za drobną opłatą ogarnie pocztę w taki sposób by zawartość skrzynki była na serwerze qnap253A
bo jak widzę to qmailAgent to porażka
 
rozumiem ze protokół SMTP synchronizuje zawartość folderów
ale nie taka była idea QA ze widzę wszystkie maile
czyli co? pozostaje mi postawienie serwera pocztowego np. XMail gdzie będą wszystkie maile bez ograniczeń
Jakieś sugestie ??

Nie SMTP jest tylko do wysyłki poczty nic więcej, synchro między kontem pocztowym a programami zajmuje się IMAP
Więc korzystanie z Qmail Agent mija cie z celem.
lepszym rozwiązaniem będzie zainstalować wirtualna maszynę na WIN. tam zainstalować Thunderbird przez pop3 ( bo wtedy po wrzuceniu archiwum nie zsynchronizuje z serwerem) mieć całą pocztę z zachowaniem spójności poczty (historia poszczególnego adresu ) bez ograniczeń wielkości
dać dostęp do wirtualnej maszyny pracownikom

Taka powinna być logika QA ze widać wszystkie maile nawet usunięte.
hm co do pomocy... jakieś inne sugestie ??
 
Bardzo przepraszam ale z udzielaniem pomocy, to chyba źle trafiłem :(
sugeruje różne rozwiązania i myślałem ze mi ktoś podpowie jak rozwiązać problem
a tu ??
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopia poczty