Pomoc Qnap 253 A 16 GB RAM?

dESIGNEz

Passing Basics
Beginner
18 Lipiec 2016
18
2
3
40
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam, kiedy czytałem dokumentację przekonany byłem że do 253A można wstawić max 8 GB RAM (Total memory slots: 2 expandable up to 8GB)
W sprzedaży są wersje -4 i -8. Pogubiłem się ale znalazłem ostatnio kilka QNAP-ów z 16 GB ram. Czy to możliwe że ten NAS obsługuje do 16 GB?
Pozdrawiam
QNAP TS-253A 16GB 12TB (2 x 6TB) 2 Bay NAS Integrated with HGST Deskstar (NAS)
http://www.simplynas.com/qnap-ts-25...ay-nas-integrated-with-hgst-deskstar-nas.aspx
QNAP TS-253A upgrade RAM do 16GB serwer NAS
 
  • Lubię to
Reakcje: arkadi.sea
my nic o tym nie wiemy .. dzieki Bogu że QNAP kernela dla Inteli kompiluje z PAE
upload_2016-8-19_21-11-36.png

u mnie ma :p jak 90% CPU Intela
 
Witam

Może ktoś pomoże z tą listą kompatybilności? nie mogę namierzyć.

W każdym razie /NIE/ działają pamięci Kingston KVR16LS11/8 - 8GB PC3L-12800 CL11 1.35V

/TS-253A po prostu nie uruchamia się, tylko wentylator chodzi. Kombinowałem z dwoma, jedną, zamieniałem miejscami, zapinałem jeszcze raz i nic. Nie ma 16GB, martwy system, kręci tylko wentylatorami, żadna kontrolka się nie zapala, brak reakcji na przyciski i reset z tyłu./ - edit, kość Kingston fabrycznie uszkodzona. Ot taka jakość.

Pozdrawiam
 
No rzesz chusteczka.
Wsadzam do laptopa (fakt starszy, ale sprawdziłem że DDR3L chodzi i na 1.35V i na 1.5V) i martwy. Potem na jednej - wystartował, na drugiej - martwy.
Kolejna kość Kingstona (chyba już czwarta) która zdechła, ale tym razem jako nówka prosto z hurtowni.
Koniec z czymkolwiek Kingstona. Tam chyba zaczęli robić z odpadów i zerowa kontrola jakości :(
Dorwę sprawną i dam znać...
 
Pamięć wymieniona. Działa.
Widocznie kontrola jakości w Kingston jest przerzucona na klienta.
Jeszcze nigdy nie wyrzucałem innej firmy kości pamięci, a mam, i przeszło mi przez ręce różnych w podobnych ilościach. Także to "czasami się trafi" jest ostatnio zbyt częste dla mnie (SODIMM DDR3 i DDR3L teraz). Po co się stresować.

Oryginalnie siedzi Transcend.

Pozdrawiam.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts 253A ram 16gb
  2. wentylator 253a