Pomoc x69L - Czy będzie aktualizacja XBMC? (TS-269L i TS-469L)

jarogt

Nowy użytkownik
Noobie
3 Maj 2009
8
1
3
QNAP
TS-119/219
Ethernet
1 GbE
Witam
Mam małe pytanie, czy to prawda, że na qnapie nie będzie aktualizacji do xbmc 12, 13 ... Ponoć działa tylko wersja 11 i żądnych aktualizacji nie będzie.

Sam zastanawiałem się nad zakupem 469l, ale jeśli tak ma być to może warto się wstrzymać..
 
Mam nadzieję, że będzie i w końcu zacznie działać tak jak powinno, na razie czekam na odpowiedź producenta co jest nie tak z moim nowym nabytkiem X-( ciągle wali błędy zapisu (i raczej wszystko wskazuje na to że nie jest to pamięć)
 
Wyszarpałem dołożoną pamięć sprawdziłem, odinstalowałem xbmc przez chwilę było dobrze pełnia szczęścia i po kilkunastu godzinach to samo, zauważyłem że serwerek ma problem jeszcze jeden a mianowicie po wyłączeniu (poprzez www nie z palca) nie wybudza się tzn załącza się wentylator trwa bootowanie i tak do usranej śmierci może cały dzień tak stać pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z sieci wtedy włącza się normalnie. A mam to w d... spakuję w ładną paczkę i wyślę do serwisu niech się oni martwią mnie już łapy opadają i szkoda mojego czasu zmarnowanego przy tym ......
 
Nie przeszkadza mi to bo serwer restartuję przy okazji aktualizacji firmware. Objaw jest następujący i pojawił się o ile dobrze pamiętam po aktualizacji do 4.0.2. Podczas próby wyłączenia lub restartu, system się zamyka do pewnego momentu, gasną kontrolki z sieci i dysków i nie ma dostępu do NASa po ssh i www. Świeci się jedynie dioda zasilania i wentylator pracuje na max. Jeśli wciśniemy przycisk zasilania NAS się wyłączy i świeci się w środku czerwona dioda. Ponowne włączenie powoduje powrót do stanu z przed wyłączenia. Jedyna rada odłączyć na chwile kabel zasilający.

Jak pisałem nie bawiłem się z tym bo nie sprawiało mi to specjalnego problemu. Faktycznie mam podłączone na stałe dwa dodatkowe dyski na USB3.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Napisane jest że tylko dla TS-x70 więc nie ma co próbować :) Zgodnie z informacjami jakie sie pojawiają na TS-x69 na razie nie ma wer. 12 i nie będzie bo problem leży nie w QNAP-ie tylko po stronie Intela.
 
Witamjestem tu nowy i moj pierwszy post zamierzam zakupic TS-269pro aby korzystac XBMC ale widze że są klopoty też widzę ze kilka dni temu pojawiła się nowa wersja xbmc 12.2.3 na TS-269H czy bedzie to dzialac na TS-269l lub Pro czy już ktos testował jeszcze jedno co to za wersja TS-269H
 
po wyłączeniu (poprzez www nie z palca) nie wybudza się tzn załącza się wentylator trwa bootowanie i tak do usranej śmierci może cały dzień tak stać pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z sieci wtedy włącza się normalnie. A mam to w d... spakuję w ładną paczkę i wyślę do serwisu niech się oni martwią mnie już łapy opadają i szkoda mojego czasu zmarnowanego przy tym ......
Kurcze... przeglądam zaległe posty i nadziałem się na ten (trochę późno, ale lepiej późno niż wcale).
Miałem (mam) dokładnie ten sam problem na TS-121 dla firmare v4.0.2. Odesłałem we wrześniu do reklamacji - wrócił po niespełna dwóch miesiącach (masakra!), ale problem w dalszym ciągu występował. Na początku również myślałem, że to przez dysk podpięty na USB 3.0, ale po kilku testach, nawet po wypięciu dysku problem w dalszym ciągu występował.
Napiszę Wam co jest przyczyną, ale nie napiszę rozwiązania (no chyba, że rozwiązanie wyszło w wersji 4.1, którą zainstalowałem, ale nie miałem okazji przetestować):
Problem występuje w sytuacji, gdy mam wybraną opcję w Panelu sterowania:
Ustawienia systemowe -> Zasilanie -> Konfiguracja EuP -> Wyłączone