Pomoc QNAP 469L + XBMC 12 Frodo - aktualizacja TMDB scraper

kszadkowski

Passing Basics
Beginner
10 Styczeń 2010
12
2
3
38
Warszawa
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Model serwera: QNAP 469L
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2

Ostatni raz używałem XBMC v12 Frodo na QNAP 469L jakoś na wiosnę tamtego roku i wszystko działało dobrze. Teraz chciałem ponownie zacząć używać tej aplikacji, lecz pojawiły się problemy. Pomijam fakt, że aplikacja jest dosyć stara, ale była wystarczająca (zresztą nie ma możliwości jej update'u na tym QNAPie). Wracając do sprawy, uruchomiłem HD Station, następnie XMBC i zacząłem używać. Wszystko pięknie, aż do momentu kiedy chciałem zaktualizować bibliotekę filmów. Pojawił się komunikat Początkowo myślałem, że to coś z połączeniem, ale wszystko inne śmigało. Chociażby biblioteka seriali aktualizuje się bez problemów. Doszedłem więc, że to problem scrapera The Movie DB i zacząłem googlować.

I znalazłem, że scraper od czasu do czasu miał pewne problemy z łączeniem, twórcy go aktualizowali i naprawiali błędy. Otóż mój scraper to wersja 3.7.3. Prawdopodobnie aktualizacja mogła by pomóc. Jednak tu pojawił się kolejny problem - okazało się, że ekipa XBMC (a raczej Kodi) zawiesiła wsparcie dla v12 i oficjalne repozytorium już nie istnieje. Z tego powodu nie mam jak w łatwy sposób zaktualizować scrapera TMDB.

Trochę poczytałem przez ostatnie 3 godziny, poklikałem, pościągałem, poinstalowałem, ale bez skutku.
Aby wrócić do "czystej" sytuacji przeinstalowałem HD Station i XBMC.

I teraz pojawiają się moje pytania:
1. W jaki sposób mogę zaktualizować scrapera TMDB ręcznie?
2. Gdzie mogę znaleźć ostatnią wersję scrapera TMDB do XBMC v12 Frodo?
3. Czy znane są wam jakieś dobre i zaufane nieoficjalne repozytoria, które mają "domyślne" wtyczki lecz w aktualnych wersjach?
SOLVED

Siedziałem nad tym od godziny 15 siedziałem - 7 godzin z przerwami. Pół niedzieli zmarnowane, ale przynajmniej mam sporą satysfakację ;) Naczytałem się sporo (też nauczyłem się sporo) i oto rozwiązanie:

Scrapery do XBMC v12Frodo już nie do znalezienia - zespół Kodi zrezygnował z repo do v12 i niewiele tam teraz znajdziemy:
Files...

Aczkolwiek po testach okazało się, że scraper TMDB z v13 Gotham działa już całkiem dobrze. Możemy ostatnią aktualną wersję (3.9.2) ściągnąć z oficjalnego repo od Kodi:
Files...

Ale same info o filmie, to jeszcze nie wszystko. Chcielibyśmy jeszcze, aby grafiki, obsada, etc. nam się dobrze ściągała. Musimy zatem zaopatrzyć się w kolejny scraper, również z oficjalnego repo Kodi:
Files...


Zatem mamy teraz dwa scrapery:
metadata.themoviedb.org w wersji 3.9.2 z 19 lipca 2016
metadata.common.themoviedb.org w wersji 2.14.0 z 15 lutego 2016
Rozpakowujemy gdzieś na dysku nasze nowe wersje wtyczek (są w formacie zip).

Następnie musimy dostać się do filesystemu QNAPa (np. przez sftp) i ścieżkę:
/share/MD0_DATA/.qpkg/XBMC/opt/xbmc/share/xbmc/addons
Znajdują się tam wtyczki naszego XBMC. Teraz odnajdujemy foldery 'metadata.themoviedb.org' oraz 'metadata.common.themoviedb.org' i usuwamy ich zawartość. Teraz wgrywamy wcześniej rozpakowane pliki do właściwych folderów (analogicznie do nazwy wtyczki).


Odpalamy XBMC i możemy przeskanować bibliotekę w poszukiwaniu nowych pozycji :) U mnie zadziałało doskonale :)
 
  • Wow
Reakcje: 1 osoba

Mogą Cię zainteresować

U
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
{liczba}K
HD Station (Kodi, YouTube, ...)
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 469l