Pomoc Qnap 509 pro (3.1.1 Build 0815T)+AD+VPN

sob_k

Nowy użytkownik
Noobie
23 Październik 2008
6
1
3
Opole
www.ksobolewski.pl
QNAP
TVS-871
Ethernet
40 GbE
Witam wszystkich
Mam dość nietypowy problem z moją 509'tką
Otóż w jednej z filii, gdzie pracuję mam połączonego Qnapa do AD który znajduje się w firmie matce (Kontroler główny AD+2 zapasowe). Połączenie jest po VPN typu router-router, więc widzą się podsieci itp.
Drzewo userów i grup z AD zczytuje bezproblemowo, problem jest z SAMBĄ gdyż jak chcę zmapować katalog to wyskakuje mi taki komunikat:
"Baza danych zabezpieczeń na serwerze nie ma konta komputera dla relacji zaufania tej stacji roboczej"
Przykładowy skrypcik mapowania:
NET USE W: \\aders_QNAPA\katalog_udostepniony haslo_usera /USER:user_domeny
Próbowałem nawet mapować po użytkownikach lokalnych Qnapa i to samo
Gdzie jest ta baza danych zabezpieczeń?

Dodam, iż w głównej siedzibie firmy mam jeszcze 2 Qnapy tego typu i wszystko działa jak należy. Użytkownikom domeny mapowane są automatycznie katalogi domowe itp.
Proszę o pomoc
Z góry dziękuję


Witam ponownie
Znalazłem rozwiązanie :D
Rzecz banalna jak zwykle najciemniej pod latarnią :/
Problem tkwił złym podpięciu do domeny. Tzn podczas podpinania pewnie przerwało łącze na sekundę i... no właśnie, gdyby w ogóle nie przypięło to wiedziałbym co robić a tu użytkowników wszystkich przeczytał, grupy również i to właśnie mnie zmyliło. Pomogło mi to:
Event ID: 5723 Source: NETLOGON
Ponowne przypięcie rozwiązało wszystkie problemy ;)
info.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
A tak dla potomnych, ostatnio mialem to samo. Caly problem pojawil sie jak podpinalem sie do AD przez VPN i wszystko dzialalo prawidłowo. Przy logowaniu sie juz przez siec lokalna te same wspomniane problemy. Ponownie odpiecie i wpiecie do AD rozwiazalo wszystkie problemy.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus