Pomoc QNAP TAS-268 i PLEX

chestertel

Nowy użytkownik
Noobie
4 Luty 2016
1
1
3
44
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie mam problem. Zainstalowałem plexa na TAS-268 niestety przy odpaleniu klienta plex (TV SONY aplikacja) wczytują się okładki ,przy próbie odpalenia filmu piszę ,że serwer jest za słaby na transkodowanie czy jest jakaś możliwość by puścić to bezpośrednio w locie? może jakieś ustawienia?
proszę o pomoc
 
ale tv nie ma apki plexa i czyta mkv ale bez napisów. dlatego zależy mi żeby chodziło to przez plex. będzie to hulało? czy lepiej zainwestować w lepszy model? jeśli tak to jaki żeby odrazu transcodował 4k? bo nie rozumiem ts268 jest reklamowany jako 4k player:/?!
 
Po próbuj innych serwerów dlna (np twonky), skoro tv sam obrabia mkv to nas będzie udostepniał tylko plik i każdy sobie z tym poradzi, do transkodowania potrzeba mocy procka, do 4k to bez i7 się nie obejdzie (przy kulawym 4k (h264) i5 styknie)
 
Przerabiałem to u siebie - zacząłem od modelu ts 251+ i na początku było OK ale jak doszły napisy na apce Plexa (samsung tv) to nie dawał rady transkodować... teraz zamieniłem na ts671 i wszystko hula ... miałem podzielona bibliotekę z 7 osobami w tym samym czasie stremowali i było OK ( mix jakości filmów ) przy doloczeniu 8-mej osoby to stremowania serwer się posypał i wyświetlił wiadomość ze mało mocy :emoji_smiley: ... to jest na i3 8GB ramu i łącze internet 80/20 ..wiec czeka mnie kolejny upgrade cpu i ramu ( qnap jest nowy wiec obawiam się ze muszę poczekać aż gwarancja się skończy zanim coś pogrzebie )


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@niestgreg - sprzedam slownik jenzyka polskiego :p
qnap jest nowy wiec obawiam się ze muszę poczekać aż gwarancja się skończy zanim coś pogrzebie
bzdura na kolkach i trabi - pisz do sprzedawcy, ze chcesz zmienic CPU i RAM , w 99% przypadkow nie maja z tym problemu.

Poza tym NAS to PC, w nowym PC nie moge zmienic RAMU bo jest plomba ? To nie lata 90 ...