Qnap TS-210

dzezdi

Nowy użytkownik
Noobie
21 Maj 2010
3
0
1
Witam.
Chcialem sie podzielic z wami opinia na temat Qnap TS210. Kupilem go juz dluzszy czas temu. Mial sluzyc do przechowywania plikow foto video i innych. Poza tym zaczalem przygldac sie innym 'mozliwosciom' tego urzadzenia. Chcialem uruchomic strone z przegladarka zdjec, pozniej chcialem moc ogladac zgromadzone filmy na innych urzadzeniach a ostatnio moc przegladac zasoby na urzadzeniach mobilnych typu smartfony i tablety. Przestudiowalem poradniki na wielu stronach, w wiekszosci udawalo mi sie uruchomic uslugi ale wszystko to mialo jeden wspolny mianownik - dzialalo niemilosiernie WOLNO.
Moja ocena tego urzadzenia w skali 0 -10, to wielkie okragle 0 ZERO. Jesli ktos chce kupic budzetowe urzadzenie niech omija ts210 i jemu podobne szerokim lukiem, wydajnosc urzadzenia powala na lopatki, anielska cierpliwosc do uruchomienia i dzialania najprostszej rzeczy jest absolutnie niezbedna. Wgranie aktualnego softu itp oczywiscie w niczym nie przyspieszylo urzadzenia. Moja wina bylo to ze nie przeczytalem wczesniej recenzji/opini na ten temat, poza tym dopiero pozniej dowiedzialem sie ze procesor w jaki jest wyposazone to urzadzenie to procesor AMR czyli badziew na ktory malo jaki program jest przeznaczony. Z cala pewnoscia w erze komputerow 286/386 to urzadzenie wydajnosciowo wpisywalo by sie w tamta epoke, ale majac sprzet klasy i7 4790, 16GB ram, dyski SSD itp, TS210 moze sluzyc jedynie za drogi magazyn danych z macieza RAID.
Pozdrawiam.
 
gratulujemy uważnego czytania :)
ale fakt modele ARM spoza serii x31 są wolne patrzać na Intela ale za to dużo tańsze !
 
Ile wydałeś na tego QNAPa, a ile na ten swój sprzęt "klasy i7"? Jeśli tyle samo to lekko przepłaciłeś, jeśli sporo mniej to nie wiem czemu się dziwisz. TS-210 to typowy NAS - Network-Attached Storage, a nie High Performance Application Server. Chyba nie ustaliłeś własnych wymagań przed zakupem, a teraz narzekasz. Ja mam 210-tke od 4 lat. Nie jest to demon prędkości, ale spełnia swoją rolę (backup + samba). Popatrz na TS-251, chociaż nie wiem czy Celeron przy sprzęcie "klasy i7" też nie będzie za słaby... ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts210