Pomoc Qnap TS-251 + KAMERA HikVision - Vectra konfiguracja podglądu przez WWW

polw

Nowy użytkownik
Noobie
3 Styczeń 2015
8
1
3
Witam,
jestem różowy w temacie konfiguracji Vectry tak aby można było się dostać z poza domu do plików przechowywanych na nim oraz:
1.Ustawienie powiadomień na pocztę po wykryciu ruchu z kamery.
2.Możliwość podglądu przez www to co się dzieje w oku kamery.
3.Konfiguracja powiadomień sms po wykryciu ruchu - alarmu na kamerze jeżeli jest taka opcja możliwa.
4.Konfiguracjia własnej strony WWW na Qnapie.

Pozdrawiam
Paweł
 
Właściwie do większości wystarczy ci na początek odpalenie usługi myqnapcloud.
Na początek sprawdź czy dysponujesz publicznym adresem IP nieblokowanym przez opratora. Jeśli ten warunek spełnisz to już dalej z górki.

Wystarczy uruchomić odpowiednie usługi na NASie, przekierować ich porty na routerze i to wszystko. Jakby co pomogim :p
Co do smsów, surveillance itp to temat na później i niekoniecznie związany z tytułem wątku tj Vectrą i podglądem Cam.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
HikVision ma swój serwer DNS Login - nie potrzebne Ci stałe IP. Konfiguracja prowadzi Cię za rękę.
Wszystkie warunki podane przez Ciebie działają wyśmienicie - jedynie powiadomienia SMS będą płatne i świadczone przez firmę zewnętrzną.
Odnośnie mycloud - niektóre routery tak mają...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Jak masz tam jakiś gorący towar na tej kamerze to mogę ci udostępnić IP i ją podłączyć. Jak będzie coś sie działo dam znać.

A wracając do tematu. Nie musisz mieć stałego IP jak już pisałem wcześniej. Wystarczy dynamiczne i otwarte porty.

Jak to sprawdzić ? Wpisz w Google "check open ports" i wywali ci kilka stron w tej kwestii.
Po drugie przeczytaj instrukcje obsługi swojego routera w kwestii NAT, Virtual Servers, Port Forwarding .... Czy jak tam zwał u ciebie tą zakładkę w menu.


Wysłane za pomocą Tapatalk
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Właśnie mi się kończy umowa w upc i myślałem vectrze. Jaki masz pakiet i za ile, jak ze stabilnością i czy dali ci modem czy shitowy router????

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka