Pomoc QNAP TS-409 jako dysk sieciowy

galahad

Passing Basics
Beginner
30 Sierpień 2016
14
2
3
45
QNAP
TS-409/409 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie.

Chciałbym udostępnić katalog lub katalogi z serwerq QNAP w sieci Microsoft.
Mam system Win7 i Win8
Próbowałem na różne sposoby, ale nie potrafię tego uczynić.
Udało mi się częściowo poprzez TwonkyMedia, ale to nie jest to co chciałbym uzyskać.

Próbowałem też:
Menu: Narzędzia > Mapuj Dysk Sieciowy

Podaję nazwę user i password
i otrzymuję komunikat: Nie można zalogować się do urządzenia i folderu udostępniania. Sprawdź połączenie sieciowe lub nazwę użytkownika i hasło...

Coś musiałem źle ustawić...


Wersja oprogramowania Firmware: 3.3.3 (1003T)
Model serwera: QNAP TS-409
 
logowanie w Windows 8 jest dziwne bo trzeba czasami jako login wpisac nazwe nazwaQNAP\User a nie samo User ..
w Windows7 mialem raz taki przypadek

Czy wystarczy mi user admin czy muszę tworzyć nowego usera?

próbuję zalogować się na admin, QNAP\admin i nadal to samo...

Które ustawienia muszę sprawdzić?

W usługi sieciowe > Sieć Microsoft
mam włączoną usługę plików sieciowych

usługa FTP jest włączona


W udziały sieciowe mam foldery:
mój testowy - "Fotos" - który mogę zaznaczyć checkboxem
i pozostałe:
Public, Qdownload, Qmultimedia itd... - których nie mogę zaznaczyć
A włączyłeś w ogóle udostępnianie na Qnapie? Samo się nic nie zrobi.
Twonky nie jest od udostępniania katalogów!

Twonky uruchomiłem aby sprawdzić wyświetlanie zdjęć na TV...
zamiast tego próbowałem w Aplikacje > Serwer Mediów UPnP wybrać opcję serwera mediów UPnP - wiem, że to porażka, ale ciekawość mnie tam poprowadziła,
ale to nie działało, zadziałał Twonky...

ale temat Twonky na chwilę obecną odkładam na bok.
A włączyłeś w ogóle udostępnianie na Qnapie? Samo się nic nie zrobi.
Twonky nie jest od udostępniania katalogów!

Czy kolega mógłby mnie oświecić i podpowiedzieć gdzie i co należy włączyć?
Przekopałem całe menu i nadal jestem w lesie :(
 
Kłamczuszkujesz, nie sprawdziłeś w ogóle.

Stwórz folder udostępniony i nadaj mu odpowiednie prawa:
upload_2016-9-1_13-22-37.png


upload_2016-9-1_13-23-28.png


To są podstawowe podstawy podstaw.
 
  • Lubię to
Reakcje: krissos
Ja nie widzę błędów konfiguracji. Dla mnie to zbyt archaiczne oprogramowanie bo zaczynałem od wersji 4.x.x.

Panowie, pomóżcie koledze. Wytężcie umysły, macie pole do popisu.
P.S.:
Wyłącz full access dla guesta na tym ekranie:
https://photos.google.com/share/AF1...?key=ZDczSzdfajJjSDZQSks2eGRVTkVsNUVtRTgySGV3
i spróbuj się ponownie zalogować na admina z jego hasłem.

Zmieniłem na Read only - bez zmian, zrestartowałem - bez zmina, nadal to samo.
Z dostępnych opcji mam tylko Deny.
W otoczeniu sieciowym widzę tylko ikonkę do TwonkyMedia i katalogi Photos i Videos jako Read Only.

Dodałem kolejnego użytkownika i nadałem mu uprawnienia RW i nadal nic.

Być może na moim sofcie nie da się tego zrobić. Niestety wersja 3.3.3 to ostatnia wersja jaką znalazłem.
Coś mi się wydaje, że do moich zastosowań potrzebuję albo nowszy soft albo nowszy sprzęt.
Sprawdzę jeszcze na Win7, ale Win8 widzi nawet nboxa i pliki jakie są na nim więc pomyślałem, że na 8 będzie łatwiej.
 
Pokaz logi z qnapa, tam bedzie napisane cobposzlo nie tak przy logowaniu

pigers, logi ustawione są tak, aby logowały wszystkie zdarzenia. W logach mam tylko informacje o plikach jakie i kiedy przesyłałem na serwer (przez Wonky) i kiedy logował się amin.

Przy próbie nawiązania połączenia "Mapuj dysk sieciowy" z QFinder Pro 5.3.2 nic nie pojawia się w logach.

Sprawdziłem jeszcze na Win 7 i tutaj mam troszkę inny komunikat na ekranie, mianowicie: "Błąd sieci: nie odnaleziono urządzenia w sieci. Sprawdź status urządzenia."

W logach nic się nie pojawia. Nie mam w nich więcej opcji. Sprawdzam logi systemu i logi połączeń.

Co jeszcze... W Win8 mogę oglądać katalogi Photos i Wideos, ale to przez Wonky. W Win7 tego nie mam.

Może to firewall... może router... sprawdzę jeszcze logi na routerze, może coś tam znajdę.

Niestety do tematu wrócę dopiero jutro, spróbuję ponownie, może wygeneruję jakiś wpis do logów. Dziś praca nie pozwala mi na "zabawę" z QNAP'em.
 
Próbowałeś podłączyć się po IP, zamiast hostname? Jaki efekt?

Restartowałeś nas, router, switcha i komputer?

Próbowałeś podpiąć bezpośrednio komputer do nas, z pominięciem switcha, routera?

Czy inne usługi, na przykład FTP które masz skonfigurowane, pozwalają się podłączyć?

Czy próbowałeś na komputerze utworzyć testowo nowe konto? Najlepiej z loginem i hasłem takim jak w NAS-ie?
 
Czy próbowałem łączyć się po IP... ale nie bardzo rozumiem przez co? przez przeglądarkę?
Przez przeglądarkę próbowałem dostać się do Webowego Managera Plików, ale otwiera się biała strona na której nic nie ma.

Próba podmapowania dysku po IP kończy się informacją, że nie nie można uzyskać dostępu do zasobu.
Wyłączyłem firewalla w sieci lokalnej i nadal otrzymuję ten komunikat.

Restartowałem już NASa, router i komputer.

Mogę podpiąć się przez FTP.

Konta na komputerze jeszcze nie tworzyłem , ale za chwilkę to sprawdzę.
Utworzyłem konto i na kompie i na NAS, ale nadal to samo, zarówno pod win 8 jak i pod win 7.
Próba mapowania dysku kończy się komunikatem: Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.
Nie mam nic w otoczeniu sieciowym poza swoim kompem.

Może nie da się podmapować dysku na tym sofcie...
 
To może spróbuje ugryźć temat z innej strony: czy TS-409 ma opcję udostępniania katalogów w sieci Microsoft - tj. czy da się podmapować normalnie dysk?

Skaner sieci IP pokazuje tylko protokoły HTTP i FTP
 
czy da się podmapować normalnie dysk?
Nie rozumiem.

pigers, nie rozumiem czego nie rozumiesz... ciągle do tego dążę aby zamapować katalogi z QNAPa poprzez "Mapuj dysk sieciowy".

o, np. jak tu:
How-To - Mapowanie udziałów sieciowych w Windows Vista i nowszym

ale u mnie to nie działa.

Działa HTTP, działa FTP, ale Mapuj dysk sieciowy nie działa :-(

Postawienie wszystkiego od nowa to 2 dni pracy tego serwera, ale trudno, może postawie od nowa.