Pomoc Sophos XG

W zależności od wymagań naszego dostawcy usług internetowych, może być konieczne maskowanie adresu fizycznego interfejsu WAN w Sophos XG Firewall lub też podanie firmie dostarczającej nam internet, nowego adresu MAC naszego urządzenia brzegowego

Jest niby napisane zeby maskowac interfejs WAN w Sophos tylko nie jestem pewny czy od strony dostawcy widoczny bedzie mac virtualnego interfejsu czy interfejsu qnap,
 
Ja utknąłem na aktywacji. Nie mogę połączyć się z Internetem. Ustawiałem w Basic Setup adres dla drugiego portu zarówno statycznie jak i z DHCP ale nic nie pomaga. Czy ktoś wie co to w ogóle za drugi port? Jest to port wirtualny czy fizyczny Qnapa?
 
Ja utknąłem na aktywacji. Nie mogę połączyć się z Internetem. Ustawiałem w Basic Setup adres dla drugiego portu zarówno statycznie jak i z DHCP ale nic nie pomaga. Czy ktoś wie co to w ogóle za drugi port? Jest to port wirtualny czy fizyczny Qnapa?
na chwile aktywacji mialem wpiete dwa kable sieciowe jeden siec lokalna drugi external, poszlo bez problemu,
jak mialem wpiety tylko lokal na ktorym byla lacznosc z internetem wtedy byl problem
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. sophos