Pomoc Start systemu zatrzymuje się na ekranie logowania.

Szpileczka

Nowy użytkownik
Noobie
17 Kwiecień 2016
4
1
3
43
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witajcie,

Posiadam QNAP TS-251. Dzisiaj na chwilę zabrano prąd i po restarcie start systemu zatrzymuje się na screenie z załącznika.
Próba włączenia go z dyskami i bez powoduje jeden „pik”. Na ekranie telewizora pojawia się linia komend karnela. Miga wtedy dioda pomarańczowa. Po „piknięciu” pojawia się komunikat ze zdjęcia, a pomarańczowa dioda gaśnie. Dzieje się tak i z dyskami i z wyjętymi dyskami.
Router nie widzi Qnapa i na liście urządzeń, gdzie widzę każde urządzenie + przydzielone ip, jego nie ma. Nie widzi go również Qnap Finder. Już raz serwer zrobił takiego psikusa i był odesłany do serwisu. Z serwisu wrócił z informacją, że zawiesił się na HD Station. Tym razem nie chciałabym go odsyłać. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, w jaki sposób można zresetować router?

adl.dropboxusercontent.com_u_3026497_IMG_1484.jpg


Wersja oprogramowania Firmware: Najnowszy
Model serwera: QNAP TS-251

Ps, przepraszam, jeżeli mój post jest w złym miejscu lub coś z nim nie tak. Forum również przeszukałam.
 
Nie wiem jak to dokładnie wygląda na 251, ale miałem podobne przypadki na innych modelach. Po pierwsze poodłączaj wszystkie zewnętrzne dyski USB jeśli takowe są i sprawdź w biosie czy nie przestawiła się sekwencja bootowania. Pierwszy ma być DOM a nie dyski.
 
A możesz poczekać ok 50min? Jeśli po ok. 1h się włączy tzn. ze masz zwalony system a dokładniej ustawienia sieci i virtual network. Czeka Cie ponowna inicjacja NAS'a. Ale nawet jak się to stanie nie przejmuj się, można to zrobić zachowując dane.
Na razie od uruchomienia odczekaj 50min...
 
@pawurb1978 postaram się pożyczyć klawiaturę i wejść w bios. Dyski są poodpinane.

@Silas Mariusz zaraz go włączę i sprawdzę.

Bardzo Wam dziękuję za rady i za chęć pomocy! :)
Update:
Kupiłam klawiaturę i zalogowałam się do NASa. Spróbowałam wpisać komendę:
storage_util --sys_startup
Efekt:
adl.dropboxusercontent.com_u_3026497_IMG_1736.jpg


Wcześniej NAS chodził ponad godzinę bez efektu.
Próbowałam wejść do biosu. Niestety nie wiem w którym momencie wpisać F11 (NAS na Intelu).
 
Pomimo Waszej pomocy oraz korespondencji ze szczecińskim serwisem, nie udało się tchnąć w nas ponowne życie. Dzisiaj poleciał do serwisu. Z całego serducha dziękuję więc Wam za chęć pomocy. Jak tylko sprzęt wróci, uzupełnię temat o info, jakie uzyskam na karcie serwisowej.

Pozdrawiam :)