Sterowanie kartami arduino z poziomu QNAP

elmer3003

Entry Technician
Q Associate
7 Maj 2013
39
1
1
8
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Posiadam serwer Qnap TVS-871, chciałbym stworzyć namiastkę inteligentnego domu z poziomu aplikacji serwera.
Czy można uruchomić jakąś apke aby mogła sterować/zarządzać poprzez USB kartami przekaźnikowymi ARDUINO ?

Pozdrawiam
 
Nie, nie programowałem, nie chodzi mi o skomplikowane funkcje.
Tylko program z zegarem który steruje pracą (kary z przekaźnikami) urządzeń akwarium i oświetlenia w wolierach z ptakami.
 
Nie, nie programowałem, nie chodzi mi o skomplikowane funkcje.
Tylko program z zegarem który steruje pracą (kary z przekaźnikami) urządzeń akwarium i oświetlenia w wolierach z ptakami.
Do tego celu spokojnie wystarczy ci prosty i niedrogi układ wifi ESP8266 programowany w LUA. Możesz zapomnieć o Arduino i zautomatyzować dom poprzez sieć wifi, również poprzez wspomniany Domoticz.
Sam używam i sprawdzają się bardzo fajnie zarówno jako sterowniki przekaźników, odczyty sensorów itp ...

anas_discoveryschool_pl_photo_webapi_thumb_php_3fe0c7a533034cdf3a5f3d9ca00a86d1._.jpg


anas_discoveryschool_pl_photo_webapi_thumb_php_aae3fc1f2312749459b7858c27066b90._.jpg

anas_discoveryschool_pl_photo_webapi_thumb_php_f9557af3d5fc58255df458fe002b652f._.jpg
 
Sensory temp i wilgotności oraz przekaźniki do on/off urządzeń. Teraz z szanownym @unr3al2 który wspiera mnie w bojach zbieramy się za odczyt licznika energii z fotodiody.
Wszystko oczywiście pod domoticzem.

Ale to raczej temat na dłuższa rozmowę i niekoniecznie związana z NASami :)

Bo nas to tyko platforma dla domoticza.


Mobilnie
 
Oprócz ESP8266 - co jeszcze, żeby zacząć?
U mnie w pracy wszyscy jaraja się arduino - robią jakies sterowania ledami za pomoca telefonu, czuniki pogodowe tez na domoticzu ale własnie na arduino.
@unr3al2 napisz prosze co potrzeba na start - jak możesz to na priv, żeby offtopa nie robić.
 
Ciekawie się prezentuje sterowanie przez wi-fi, ale mnie chodziło o jakiś program na mojego nas-a który "zarządzał by" tym wszystkim ;)
A jak z bezpieczeństwem takich sieci opartych na wi-fi ?