Pomoc Strumieniowanie filmów

Nero

Entry Technician
Q Associate
10 Listopad 2016
57
7
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry
Od kilku dni jestem posiadaczem Nasa TS-251c z wyjściem HDMI.
Ponieważ jest to mój pierwszy Qnap sledze forum i krok po kroku rozgryzam maszynkę.
Puki co jakoś idzie jednak jest jedna rzecz która nie daje mi spokoju, a mianowicie wyjście HDMI.
No ale po kolei:
Do wyjścia podłączone mam Monitor LCD LG 23MP65/ Telewizor Smart LG LWS570/ Amplituner ONKYO TX-NR 616 ( oczywiście nie jednocześnie tylko naprzemiennie do testow)
Do w/w urządzeń mój Nas podłączany był kablami HDMI 0,5m/1,5m/2x2m/2x15m różnych producentów w różnej cenie.
Za każdym razem jest ten sam problem ( a być może wcale go nie ma tylko ja nie rozumiem logiki HDMI w QNAP ), mianowicie klikając w Video Station prawym przyciskiem w celu wyboru urządzenia do strumieniowania mam do wyboru wszystkie sprzęty podłączone po DLNA oraz nieszczęsne HDMI Audio 1 (Audio only ). W związku z czym nie mogę po nim puścić żadnego strumienia wideo

W pierwszej chwili myślałem że brakuje mi jakiegoś programu lub nakładki. Zainstalowałem HD Station, media streaming add-on, Codeki. Niestety nic to nie dało, dalej po HDMI mogę realizować streaming jedynie dzwięku.

Moje procesy myślowe zawiodły mnie w kierunku HD Station. Niestety tu również poniosłem fiasko. Konsola pieknie wyświetla się na ekranie, działa logowanie, dzwięk itp itd niestety nie mogę żadnego filmu streamingować bezpośrednio przez HDMI na tv lub monitor

Proszę powiedzcie czy ja zlę rozumiem istotę wyjścia HDMI i faktycznie służy ono tylko do przesyłania dzwięku czy w moim NAS coś po prostu nie działa ??
Na logikę po zalogowaniu na kompie do Qnapa i kliknięciu w Video Station strumieniuj HDMI, NAS powinien puścić obraz z dzwiękiem po HDMI do podłączonego monitora/tv niestety tak się nie dzieje, natomiast przy wyborze odtwarzaj/transkodowanie w czasie rzeczywistym/oryginalny otwiera się nowe okno z filmem i filmik pięknie leci na laptopie, można wówczas dokonać streamingu dzwięku po hdmi np na amplituner i wyciszyć go w lapku ( głupie wrażenie/uczucie )

Również po zalogowaniu bezpośrednio do HD Station jest ten sam problem,po uruchomieniu Video Station i wyborze strumieniowania po HDMI na tv/monitorze jest tylko dzwięk i okno odtwarzacza w kolorowe paski natomiast przy wyborze odtwarzaj/transkodowanie w czasie rzeczywistym/oryginalny otwiera się nowe okno z filmem ale obraz stoi w miejscu a nas mieli godzinami CPU kolo 40% Ram 90% i nic więcej się nie dzieje.

Po DLNA wszystko śmiga.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161102
Model serwera: QNAP TS-251C
 
Może się mylę, ale chyba strumieniowanie to własnie jest po DLNA (po necie), przez HDMI nie można nic strumieniować tylko oglądać z odtwarzacza, np z Kodi (niedostępny w oficjalnym repo, ale dostępny w alternatywnym, poszukaj na forum).
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
im dalej w to wchodzę tym mam większy mętlik

Kodi mam zainstalowane do HDStation - działa, wyświetla filmy wraz z dzwiękiem po HDMI na monitor
Zainstalowałem je dodając repozytorium gnapclub.eu do Appcenter
Nie wiem tylko czy mozna je zainstalowac również bezpośrednio na QTS ?

Wracając do tematu nie rozumiem istoty istnienia musicstation, viedeostation czy photostation skoro pod HD Station tną się niemiłosiernie przy odtwarzaniu filmu, tworzeniu miniatur zdjec itp i nie potrafią niczego wiecej niz plex, kodi czy twonky

Czy w ogóle jest sens ich trzymania ?
 
Nie wiem tylko czy mozna je zainstalowac również bezpośrednio na QTS ?
KODI do działania wymaga monitora - nie przeglądarki.

Wracając do tematu nie rozumiem istoty istnienia musicstation, viedeostation czy photostation skoro pod HD Station tną się niemiłosiernie przy odtwarzaniu filmu, tworzeniu miniatur zdjec itp i nie potrafią niczego wiecej niz plex, kodi czy twonky
Zamienniki.