TS-110 - transfery przesyłania plików

szczetyk

Nowy użytkownik
Noobie
2 Luty 2010
1
0
1
Witam,
Zastanawiam sie nad kupnem ww. modelu, ale biore pod uwage takze troche tanszy produkt S ds-110j.
Chodzi mi glownie o predkosci zapisu na qnapie z tematu. Szukalem po googlach benchmarkow i na stronie producenta informacji o transferach, ale takowych nigdzie nie ma. Doradcy GG na polskiej stronie qnapa zaslaniaja sie brakiem czasu - co jest smieszne. Puszczenie wysylania pliku z partycji ext3 czy ntfs na dysk w qnapie nie jest procesem przy ktorym trzeba siedziec czy nadzorowac.
W S, z tego co podaje producent zapis ksztaltuje sie na poziomie 30-40 mB/s pod windowsem (czyli zapewne format ntfs lub fat32), chocicaz nie mowie, ze nie mozna zamontowac formatu ext3 pod M$. Format wewn. plikow w S to ext3. Sprzedawcy na allegro podaja w danych S ds110j wartosc 27 mB/s (w co jestem bardziej sklonny uwierzyc). Z tego co sie rozeznalem, roznica jest w ilosci ramu (S ds-110j ma tylko 128 mB ), co juz w teorii powinno plasowac produkt qnap'a na lepszej pozycji. Nie wiem takze jaka jest szyna wymiany danych w qnapie pomiedzy procesorem a ramem, wiem tylko, ze jest w qnapie 800 Mhz Marvel, tak samo jak w S ds110j. Moznaby sprawdzic ilo bitowy jest tego typu procesor na googlach.

Prosilbym posiadacza modelu t-110 o wykonanie testu przy nagrywaniu z partycji w formacie fat32, ntfs (czyli standardowy windows) o podanie predkosci zapisu(przesylu) na dysk w qnap'ie. Interesuje mnie takze test przesylu (zapisu) z partycji w formacie ext3 na qnap'a pracujacego w takim samym trybie zapisu wew. - czyli ext3. Wydaje mi sie, ze beda to najlepsze wyniki. Moznaby sie pokusic takze (jak juz sie tak bawimy ;) ) o przesyl z partycji w formacie ext4 na qnap'a pracujacego w takim samym trybie zapisu, albo mixy ;) ext3 na ext4(qnap) i ext4 na ext3(qnap) - co nie wydaje sie byc najszybszym rozwiazaniem.

Z tego co wiem w produktach S jest cos takiego jak Jumbo Frames - ktore pozwala zwiekszyc MTU, czyli tymsamym transfery - ciekawa opcja, qnap pewnie tez to oferuje, moznaby potestowac ;)

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi w temacie, z uwagi na brak oficjalnych inf. czy benchmarkow tego urzadzenia.

Pozdrawiam, Wojtek
 
Witam

Zaczne od tego, ze troche zle podchodzisz do tematu.
W S, z tego co podaje producent zapis ksztaltuje sie na poziomie 30-40 mB/s pod windowsem (czyli zapewne format ntfs lub fat32)
System plikow w QNAP'ie jest EXT3 lub EXT4 w zaleznosci od tego jak sformatujesz dyski. Z tego co pamietam to Syno's nie obsluguje EXT4 - ale nie jestem pewien.

Twoj komputer, nie wazne czy to Windows, czy Linux, czy Mac do dyspozycji ma kilka sposob wspoldzielenia plikow, np. Microsoft Networking (widoczny w otoczeniu sieciowym), NFS, sieć Appla, czy nawet klasyczny FTP.

Jesli chodzi o predkosci to sa one zaskakujaco rozne i ma tutaj wiele rzeczy wpływu, np:
- antywirus pod Windows'em
- predkosc dyskow
- switch
- zastosowane kable sieciowe

Tu znajdziesz chartsy:
http://www.smallnetbuilder.com/componen ... Itemid,190

PS. Nie oczekuj za wiele od urzadzenia TS-110. To model ktory mial zastapic wycofany i starzy produkt TS-109. Ponadto jest znacznie gorszy od serii x19 a nie wspominajac juz o x39. Za to kazde z urzadzen ma prawie tak samo rozbudowane oprogramowanie.

http://www.qnap.com/liveDemo.asp

http://219.87.144.203:8080/
Account: qnap
Password: qnap