TS-119 i Squeezebox Classic

d2d

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2010
18
0
1
47
QNAP
TS-119/219
Ethernet
100 GbE
Witajcie,

Założeniem moim było odtwarzanie muzyki bez używania komputera. Spełniłem to stając się posiadaczem Logitech Squeezebox Classic i Qnap'a TS-119. Po zainstalowaniu paczki SSOTS 4.2 i SqueezeboxServer 4.1 wszystko działa bez problemów przy włączonym komputerze. Dodam, że Qnap i komp są podłączone do routera i mają na sztywno przypisane adresy IP. Problem natomiast pojawia się kiedy komputer zostanie wyłączony, a Qnap startuje na zimno, squeezebox wówczas nie może się z nim połączyć. Jak rozwiązać ten sprawę? Czy QNAP musi cały czas pozostać włączony.

Oczekuję sugestii.
 
d2d napisał:
Czy QNAP musi cały czas pozostać włączony.

Oczekuję sugestii.

Tu jest odpowiedz na Twoje pytanie. SqueezeServer jest aplikacja ktora zarzadza SqueezeBoxem i Twoimi zasobami muzycznymi. Chcac miec ciagly dostep do muzyki, badz radia Qnap i aplikacja SqueezeServer musi byc caly czas wlaczony. Jesli natomiast nie korzystasz z mp3 itp , a wystarcza Ci jedynie radio, to przelacz SqueezeBoxa w tryb SqueezeNetwork i po klopocie. Mozesz wtedy sluchac radia a Qnapa mozna wlaczac na żądanie.
Pozdrawiam

EDIT
Jest jeszcze opcja, ze moze masz nie ustawiony autostart SqueezeServer. Mozna to zrobic w SSOTS i wtedy SS bedzie sie automatycznie włączał, kiedy uruchamiasz Qnapa - co moze byc o ktora Ci chodzi.

Swoja droga to TS-119 nie jest prądożerny, wiec naprawde nie ma potrzeby go wylaczac.
 
Z-ka dzięki za odpowiedź :)

Mam jednak jeszcze pewien problem. Po kupnie Squeezebox Classic zarejestrowałem go na swój e-mail, jest on zresztą widoczny w ustawieniach SB w menu: mysqueezebox.com information: Account .... Niestety zapomniałem hasła do konta i na stronie www.mysqueezebox.com postanowiłem skorzystać z opcji przypomnienia hasła. Wpisuję swój adres e-mail klikam na Resetuj hasło, widzę informację, że na w/w adres przyszedł nowy kod. Sprawdzam skrzynkę - żadnego listu nie widzę, przeglądam folder spam, też nie.

W sumie mogę założyć na stronie nowe konto z nowym adresem, ale jak zmienić ten w Squeezebox'ie, przecież muszą być one zgodne.

Brak mi pomysłów...
 
d2d napisał:
Z-ka dzięki za odpowiedź :)

Mam jednak jeszcze pewien problem. Po kupnie Squeezebox Classic zarejestrowałem go na swój e-mail, jest on zresztą widoczny w ustawieniach SB w menu: mysqueezebox.com information: Account .... Niestety zapomniałem hasła do konta i na stronie http://www.mysqueezebox.com postanowiłem skorzystać z opcji przypomnienia hasła. Wpisuję swój adres e-mail klikam na Resetuj hasło, widzę informację, że na w/w adres przyszedł nowy kod. Sprawdzam skrzynkę - żadnego listu nie widzę, przeglądam folder spam, też nie.

W sumie mogę założyć na stronie nowe konto z nowym adresem, ale jak zmienić ten w Squeezebox'ie, przecież muszą być one zgodne.

Brak mi pomysłów...

Załóż nowe konto w mysqueezebox.com na nowy adres. Adres konta w mysqueezebox.com mozna zmienic w ustawieniach Qnapa w zakladce mysqueezebox.com. SC pobierze nowe ustawienia wraz z nowym kontem na mysqueezebox.com wprost z Qnapa. I po kłopocie.
Pozdrawiam
 
z-ka napisał:
Załóż nowe konto w mysqueezebox.com na nowy adres.
Założyłem, konto jest aktywne :)

z-ka napisał:
Adres konta w mysqueezebox.com mozna zmienic w ustawieniach Qnapa w zakladce mysqueezebox.com.
Gdzie dokładnie jest taka zakładka? Nie wiedzę jej u siebie :(

-----------------------------------------------------------------------
EDIT

OK. Znalazłem - działa! Z-ka Wielkie dzięki za pomoc :D
 
Dzięki !!
Ok, jak wrócę do domu to sprawdzę czy logując się do ustawień Qnapa mam taką opcję - bo wczoraj przejrzałem wszystkie możliwe miejsca i nie znalazłem :(
 
Ustawienia serwera -> mysqueezebox.com -> adres e-mail ale to w interfejsie SqueezeboxServer a nie w Qnap'ie ...

nic się nie dzieje

poza tym na urządzeniu jest inny adres :( Na kontrolerze wyświetla mi się komunikat, że urządzenie jest zalogowane na inny adres.
 
Spróbuj wpisać nowy adres w kontrolerze. U mnie w Squeezebox Classic z tego co pamiętam się tak dało (oj dawno to było).

A robiłeś jak z-ka pisze:
Załóż nowe konto w mysqueezebox.com na nowy adres. Adres konta w mysqueezebox.com mozna zmienic w ustawieniach Qnapa w zakladce mysqueezebox.com. SC pobierze nowe ustawienia wraz z nowym kontem na mysqueezebox.com wprost z Qnapa. I po kłopocie.
Pozdrawiam
 
Tylko gdzie w Qnapie można wpisać nowy adres ?? W moim interfejsie od TS-109II nie ma sekcji mysqueezebox.com :(
W Transporterze nie mogę wprowadzić nowego adresu :( Albo nie wiem jak ... w Transporterze widnieje tylko stary adres poprzedniego użytkownika.
Używam tez kontrolera od Duet'a (do sterowania Transporterem) ale tam nie ma sekcji poświęconej my.....com
Jak tylko chcę przełączyć się na my....com Duetem podaje mi komunikat, że my....com jest na innego użytkownika :(
Soft do TS-109II nie jest już rozwijany i mam SqueezeboxServer 7.5.1 ... a już jest 7.6.0
Muszę chyba zmienić Qnapa ... poluję na TS-219P+
 
Nie zmieniasz w samym urzadzeniu. Zmieniasz w Squezebox Server na Qnapie, a konkretnie: Qnap panel->QPKG->Squeezebox Server->Ustawienia serwera
 

Załączniki

  • Squeezebox Server.png
    Squeezebox Server.png
    5 KB · Wyświetleń: 299