TS-209 II czy TS-209 II Pro

Marcin

Nowy użytkownik
Noobie
19 Listopad 2008
5
0
1
Witam wszystkich :)

Mam zamiar kupic model TS-209 II albo TS-209 II Pro.
Chcialbym sie dowiedziec co o nich sadzicie ?
Czy jest sens wydawania ekstra kasy na model TS-209 Pro, czy posiada az tak wielkie zmiany, bo ja ich nie widze :))
Wogle co sadzicie na temat pracy Qnapa, czy dac sobie z nim spokuj i kupic jakis inny Nas, zastanawialem sie tez nad Netgear Ready Nas NV+, albo Ready Nas Duo.
Chodzi mi o to ze troszke to kosztuje i chcialbym sie pocieszyc tym troszke dluzej, czy moje dane sa bezpieczne na Qnapie ?
Mialem kiedys S, i nigdy wiecej bym go nie kupil przez niego zgubilem cala muze, wiec poszukuje czegos bardziej pewnego, czy moge zaufac Qnapie ?
Poprostu jezeli macie te modele,napiscie cosod siebie -czy jestescie zadowoleni, czy na dzien dzisiejszy kupili byscie cos innego.
Za wszystkie opinie bede bardzo wdzieczny :)))

Pozdrawiam
Marcin
 
Roznica miedzy PRO a bez PRO byla juz omawiana chyba setki razy. No ale po raz 101:
PRO ma obsluge NFS i wspolpracuje z ActiveDirectory Micro$oftu.

Jesli QNAP ma pracowac w domu to raczej nie warto kupowac PRO, tymbardziej ze NFS mozna zainstalowac sobie samemu bez wiekszych problemow. Roznica w cenie wynika z kosztow jakie musi poniesc QNAP za oplacenie licencji AD.

Sam mam 209PRO II. Jestem zadowolony choc sprzet ma kilka wad. Przede wszystkim - jest glosny. Zastosowany wiatrak jest kiepskiej jakosci i po kilku miesiacach QNAP halasuje juz znaczaco. Same dyski (SAMSUNGi) sa w miare ciche, choc takze po kilku miesiacach 'rozbujaly' sie.
Co do bezpieczenstwa danych - zalezy co bedziesz robil. Jak przekombinujesz to takze mozesz stracic dane. Ale w 99% przypadkow - to na wlasne zyczenie. I do tego zazwyczaj wystarczy odrobina zimnej krwi, kontakt z serwisem QNAP (w jezyku ang) i pozwolenie ich pracownikom na wejscie na serwer. Zazwyczaj udaje sie uratowac dane. To wazne. Nie kombinowac na wlasna reke!

Ogolnie - polecam. Masz wiecej pytan - zapraszam przez prywatna poczte na forum.