TS-210 możliwości

severiusz

Nowy użytkownik
Noobie
15 Marzec 2009
1
0
1
Witam wszysktich,
przymierzam się zakupu serwera plików. Słyszałem o produktach qnap. Na pierwszy rzut oka mają one bardzo duże możliwości.
Model TS-210 najbardziej mi odpowiada z tych dostępnych.

Będę chciał go wykorystac do:
- serwer svn
- synnchronizacji danych z desktopów
- klient torrent
- serwer ftp
- przechowyywania muzyki i filmów
- serwer apache tomcat
- mysql
Z tego co widziałem to wyżej wszystko działa.

Ale czy możę ktoś instalował na qnap atlassian jira.
Bo jest oprogramowanie, które działa na serwerze tomcata, ale instaluje się troszeczkę inac zej.
Nie jest spakowane w typowe archiwum war, jak jest to w przypadku typoowych aplikacji webowych w javie.

Czy z qnapem można pracować normalnie w shelu, jak to jest w systemach linux poprzez FAQ SSH?

Pozdrawiam
Seweryn
 
Witam

Tak z QNAP'em mozesz pracowac po shellu. Musisz pamietac, ze system linux w QNAP'ie jest mocno obciety i wielu mozliwosci nie ma. Dlatego wszystkie dodatkowe mozliwosci bedziesz musial sobie skompilowac lub korzystac z chrootowanego systemu.

Bardzo dawno temu przygotowalem paczke pod QNAP'a, bazujaca na narzedziach zrobionych przez goscia jonli447:
qnas/tools/arm/qnap_arm_native_compiler-0.16-8.tar.gz
Wchodzi sie na nia chroot'em i jest tam wszystko co potrzeba do kompilowania. Jednak na dysku mam mocno zaktualizowana paczke z dodatkowymi narzedziami, dzieki ktorym nie wystepuja problemy w trakcie kompilowania - czyli cos dla mniej zaawansowanych.

Jesli natomiast to bedzie za malo, to przygotowalem Debiana Lenny na CHROOT'ie :)
qnas/tools/arm/qnap_armel-debian_lenny-fullenv-20080624.tar.gz
czyli nawet bedzie apt-get :)

Pozdrawiam