TS-219 i brak możliwości pobierania

rafik

Passing Basics
Beginner
14 Sierpień 2009
18
3
3
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Witam,
Mam świeżo zakupiony TS-219, naprawdę fajny sprzęt, zamieniłem go za Icy Boxa który w porównaniu z nim to trabant :)

Działa wszystko poza stacją pobierania. Czy używam QGeta czy też próbuję robić przez interfejs webowy mam komunikat: Unable to create BT download task i nic więcej.

Czy ktoś wie co jest źle? Może to jakiś pikuś przy konfiguracji?

Pozdrawiam
Rafik

TS-219 2x1TB w Raid 0, EXT4 FW najnowsze
 
Cześć,
dzięki za odpowiedź. Niestety to nie jest odpowiedź którą chciałem usłyszeć, bo mam tam skatalogowane 390 GB zdjęć co zajeło mi chwilę, dłuższą chwilę :)

Co prawda mogę zrobić np tak: wyjąć dyski, włożyć inny na chwilę, odpalić NASa i spróbować wtedy.
Albo może podłącze zewnętrz dysk po USB i przemapuje udział QDownload na ten dysk? wtedy pójdzie?

Niemniej dzięki za wskazówkę w którą stronę może to pójść.
 
Na szczęście nie jest to kwestia formatu EXT4 tylko błędów w najnowszym firmware.
Zalogowałem się przez ssh i dodałem brakujące katalogi:
.config/torrent/torrent
/share/Public/torrent

potem restart usługi i mogę pobierać torrenty. Niestety mimo, że pliki są pobierane bo w Qdownload widzę jak przyrastają to w Qget widzę je puste bez danych. Dodatkowo jeszcze mimo, że dodałem 8 plików to wizę tylko 6, 5 w statusie RUN i jeden Wait bo ustawiłem 5 sesji. Dziwne, bardzo dziwne. Na razie jakoś tam ta zmota działa, ale mówiąc szczerze zastanowiłbym się jeszcze raz czy wydać tyle kpln na tego NASa jeszcze raz.
D-Link 323 na którego tak plułem zanim kupiłem nie miał takich problemów a kosztował x razy mniej.
 
Witam,
Oczywiście wgrywałem FW jeszcze raz, niestety sytuacja była analogiczna.
Na oficjalnym forum QNAPa jest więcej osób z tym samym problemem więc sądzę, że to problem w firmware jednak jest.
Ja u siebie dodałem jeszcze z terminala .config/torrent/downloadinfo i już mi QGet działa prawie prawidłowo. To znaczy pobiera pliki, przenosi zakończone do zakończonych czego nie robił bez tego katalogu ale niestety w seed time podaje zawsze 0 a wartości Uploaded nie zgadzają się z rzeczywistymi. Podaje, że po paru ndniach grzania routera na maksa mam np 180 MB UP na popularnym torencie np dystrybucji Debiana :)

Generalnie trochę rozczarowany jestem zakupem, spodziewałem się mniejszych problemów.