TS-239 - wolne kopiowanie

z-ka

Moderator
Contributor
5 Luty 2009
284
16
18
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Siec gigabitowa (PC-switch-TS-239). Dokladnie w tej samej konfiguracji wczesniej mialem TS-119 i transfery byly w pelni zadowalajace (d:40-50 megabajta/s u: 30-40megabjta/s) W miejsce Ts-119 postawilem teraz TS-239. Transfery sa kiepskie (serdni upload przez sambe to 12-20 megabajta/s). Przez ftp to samo. Testuje rozne kombinacje, ale nie mam pojecia czemu tak sie dzieje. W qnapie wlaczone jest szyfrowanie dyskow, ramka ustawiona na wartosc maksymalna, stale IP. Cokolwiek bym nie zmienil efekt jest zawsze ten sam - upload tak jak pisalem powyzej. Jakies rady? Bylbym niezmiernie wdzieczny

EDIT:
Jeszcze jedna rzecz. Podczas kopiowania wskaznik postepu zatrzymuje sie na 2-3 sekundy (cos jakby kopiowanie ustawalo) i po chwili zaczyna kopiowac ponownie. W TS-119 nic takiego nie mialo miejsca. Czym mozna takie zachowanie wytlumaczyc i jakie ustawienia wprowadzic tak aby sprzet dzialal tak jak nalezy?

Pozdrawiam
 
OK. W czesci wyjasnilo sie. Winne jest prawdopodobnie szyfrowanie. Kiedy wrzucilem dysk bez opcji szyfrowania transfery skoczyly do 40megabajta/s co jest wynikiem dla mnie ok. Szkoda, ze tak to spowalnia system. A sam Qnap TS-239 wypas, ze sie tak slangiem mlodziezowym wyraze;-). Dzisiaj pierwszy dzien wiec troche emocji jeszcze we mnie siedzi;-). Swoja droga ciekawi mnie czemu polscy dystrybutorzy maja takie marze a np. holederscy (tu kupilem swoje dwa ostatnie Qnapy) moga sie zadowolic kwota o 150eur (w przypadku TS-239) niższą i nikomu krzywda sie nie dzieje z tego powodu.
Pozdrowienia
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz