Przy piwie TS-251 - Pierwsze wrażenia

mario709

Entry Technician
Q Associate
4 Marzec 2015
45
15
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 GbE
Kupiłem NAS TS-251. Dorzuciłem do 8GB RAM i staram się ogarnąć o co w tym wszystkim chodzi :)
Jestem totalnie świeży. Zapału mi nie brakuje...snu za to bardzo ostatnio :)

Z informacji które mogą się przydać:
a) QNAP ładnie pracuje z zewnętrzną kartą dźwiękową Creative X-Fi HD (bałem się o to bardzo :-(
b) NAS tnie przy HD Station YouTube po HDMI przy filmach HD (nie chciało mi się w to uwierzyć, ale tak jest - nie wiem dlaczego :-( Neta mam z UPC 120Mb/10Mb
c) Przy stworzeniu wirtualki z Windows 7 (4GB Ram, 160GB HDD) system działa ładnie, ale wszelkie multimedia, w tym filmy tną jak diabli
d) QNAP działa także z kamerą IP RoCAM HD200, mimo że nie ma jej na liście (zainstalowana jako Foscam)
e) Poprzez VPN można spokojnie zmapować dysk z QNAP i wszelkie dane (w tym multimedia, filmy) chodzą płynnie (prócz materiałów HD). Tutaj z pomocą przychodzi Transkodowanie.

Wybaczcie jeżeli piszę prosto, bądź niekonkretnie - jestem totalnym świeżakiem.

Walczę dalej - rewelacyjna zabawka - jestem zachwycony (prócz You Tube)

Pozdrawiam.
mario709

Jeszcze nie składam broni. Jak nie uporam się z tym sam - będę pisał z prośbą o pomoc.
Na wstępie pomyślałem że może ktoś również miał podobne do mnie dylematy przed zakupem i może komuś się przyda dowolna z tych informacji.
 
Cześć,

czy udało się Tobie znaleźć coś na problem z YouTube?

mi również potrafi zawiesić się dostęp - tzn. postaję się zdalnie przez aplikację z androida - tego ala pilota a na ekranie miga tylko kurson i nic. nie raz ufaje mi się odwiesić qnapa z poziomu kompa i www.
 
NAS tnie przy HD Station YouTube po HDMI przy filmach HD
Zrób update XBMC/Kodi do najnowszej wersji

) Przy stworzeniu wirtualki z Windows 7 (4GB Ram, 160GB HDD) system działa ładnie, ale wszelkie multimedia, w tym filmy tną jak diabli
Wirtualizacja do tego nie służy !

QNAP działa także z kamerą IP RoCAM HD200, mimo że nie ma jej na liście (zainstalowana jako Foscam)
Gratulacje.
 
Zrezygnowałem z YouTube na QNAP.
Ogólnie jak już minął wstępny szał - NAS robi tylko to do czego defakto został zakupiony: udostępnia materiały większej liczbie osób (w tym również po VPN), pobiera dane. Dodatkowo korzystam często z HDMI, Iscsi, Qsync. Kamerki się już pozbyłem.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Cześć


W DALSZYM ciągu mecze się z tym youtubem. W zasadzie nie wiem w jaki sposób zaktualizować XBMC w Kodi. Co znalazłem to ze moja wersja kodi to 14.0. Jeśli to może Wam pomoc... proszę o pomoc. Wiem ze YT to nie jest główną funkcją tego modelu jak zresztą każdego qnapa ale krew mnie zalewa jak sprzęt 4 letniej nki działa lepiej jak ten za prawie 3k. Proszę o pomoc....
 
Aplikacja YT by qnap słabo się sprawuje. Zainstaluj sobie w XBMC/Kodi dodatek YT i powinno to normalnie chodzić.
Robiłem to jakiś czas temu, co prawda nie pamiętam czy włączałem filmy HD, fHD ale pamiętam ze działało to lepiej niż YT by qnap.