TS-253A/TS-251A

ManOnTheMoon

Passing Basics
Beginner
28 Grudzień 2016
12
3
3
43
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

Szukam dysku sieciowego dla szkoły.
Według podpowiedzi na oficjalnej stronie te dwie maszyny (TS-253A/TS-251A) powinny wystarczyć, ale wolę się upewnić.
Najbardziej chodzi mi o proste udostępnianie plików po Sambie. Przy jednoczesnym dobijaniu się góra 50 osób. Prosty zapis, odczyt.
Jakaś wirtualizacja byłaby dodatkiem. Jak z wydajnością? Nie będzie lagów?

Kolejne pytania. Jakie dyski? Jakie firmy polecacie dla tego serwerka?
Większy HDD, czy mniejszy SSD? Jeśli pójdę w HDD to pewnie kupię 2x1TB.
Z SSD zakręcę się przy 500GB. Coś kosztem czegoś. I tu pytanie czy warto?
Muszę sztywno trzymać się kompatybilności podanej na oficjalnej stronie?

Dziękuję za przeczytanie.
 
więc tak modle, które podałeś powinny być Ok, co do dysków polecam HDD. SSD super fajno szybko ale i tak wąskim gardłem będzie sieć LAN. z HDD osobiście używam WD RED oraz HSTG. Serwery wymienione maja 2x ethernet więc możesz je zaageregować - tutaj jednak myśle o LACP a to juz switch musi ogarniać
 
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Widziałem, że ktoś też polecał serię RED. HSTG montowałem kiedyś do kilku lapków i były rewelacyjne. No ale to zupełnie inne przeznaczenie.
A warto dokładać do TS-253A? Jest nawet spora różnica w cenie. TS-253A wydaje się trochę "mocniejszy".
 
Dzięki. Pomyślę. Kiedyś Seagate był moim wyborem nr. 1. Później miałem z dyskami tej firmy trochę kłopotów, ale może warto wrócić.
 
Tak i zupełnie inne przeznaczenie - praca ciągła. Wyglądają solidnie. Właśnie sobie o nich czytam.
Z dyskami czasem trzeba mieć szczęście. Dla pewności przy macierzach z wrażliwymi danymi często kupuje się dyski tej samej firmy z inną serią. To już jednak niuanse :)