TS-410 i kissdx problem

slawson

Passing Basics
Beginner
4 Listopad 2008
14
1
3
54
Warszawa
QNAP
TS-x59 Pro II
Ethernet
1 GbE
Witam Was serdecznie

410 stoi już w domu uruchomiona. Wszystko mam już właściwie poustawiane, jednak niestety natrafiłem na problem. Niestety nie mogę zainstalować na niej kissdx. Miotam się już dłuższy czas i nie daję rady ;(
Jest to jedna z niewielu rzeczy które muszę mieć. Optware wgrane i uruchomione. Czytam różne fora na ten temat, próbuję i <dupa>

Bardzo Was proszę o jakieś łopatologiczne przedstawienie procesu instalacji tego softu

z góry dziękuję za poświęcony czas
pozdrawiam
 
też z niego korzystam. Tylko pamiętaj że koliduje on z IceStation(te same porty).
Kod:
# ipkg install kissdx
pozniej wchodzisz w /opt/etc/ edytujesz plik kissdx.conf do własnych potrzeb a następnie uruchamiasz
Kod:
# kissdx -kd
i finish, u mne działa.
 
super :D

dziękuję @hipnosiss udało się. Walczyłem przez WinSCP ale dawało <dupa> przez putty poszło wszystko tak jak powinno. Teraz tylko pozostało dodanie skryptu w autostarcie. Gdzieś na forum kiedyś to widziałem. Może znajdę ...

wielkie PIWO :D dziękuję, udało się
 
proszę :)
tak, było na forum.
https://forum.qnap.net.pl/posts/1352

Ale przedstawię moją wersje(działającą dla laików):
1. Ściągasz i instalujesz QPKG Q-Ext.
2. Wchodzisz na panel: http:/twojeip/Q-Ext/ następnie klikasz w pierwszą od lewej strony ikonke(Configure actions at boot)
3. W okienku klikasz install.
3. Next (druga strona), dopisujesz tylko:
Kod:
/etc/init.d/Optware-ipkg.sh start
/opt/etc/init.d/kissdx.sh
i klikasz SAVE.
4. Logujesz się poprzez SSH.
5. Wchodzisz do folderu:
Kod:
cd ..
cd opt/etc/init.d
6.Tworzysz plik:
Kod:
vi kissdx.sh
"i"
wklejasz:
Kod:
#!/bin/sh
OPTWARE_TARGET=cs05q3armel

if [ -n "`pidof kissdx`" ]; then
killall kissdx 2>/dev/null
fi

/opt/bin/kissdx -kd >/dev/null 2>&1
"Esc" ,"Shift+zz"
7. Nadajesz prawa:
Kod:
chmod 777 kissdx.sh

KONIEC
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam serdecznie

dziękuję po raz kolejny @hypnosiss. Postaram się to jakoś ładnie ustawić, chociaż będzie to dopiero następnym krokiem. Pierwszym jest niestety znowu mały zgrzyt we współpracy TS.
Mam dvd Kiss DP-1500, podłączony do netu, i przez niego oglądam filmiki wystawione przez kissdx. W configu mam wszystkie zasoby sieciowe ustawione prawidłowo. Mogę słuchać muzyczki (/share/MD0_DATA/Qmultimedia/muzyka), oglądać filmy (/share/filmy). Niestety nie mogę zobaczyć zdjęć (/share/MD0_DATA/Qmultimedia/zdjecia) :[ Sprawa jest chyba związana z uprawnieniami i loginem do galerii. Ale przecież dvd się samo nie zaloguje, więc jak to zrobić ???? Nie chcę nadawać praw odczytu gościom. Czy jest jakiś ratunek z tej sytuacji ? Ostatecznością będzie przeniesienie zdjęć do nowego katalogu, ale już poza Qmultimedia i odpowiednie podpięcie kissdx.

pozdrawiam
 
w configu kissdx ustawiasz te foldery, które chcesz zsharowac, bez względu na prawa.
Nie łącz prawa ustawione w PA z prawami katalogu w linuxie(w tym przypadku share/Qmultimedia), poniewaz tam przewaznie katalog ma pelne prawa, a więc wszystkie uruchomione procesy teoretycznie powinny mieć dostęp do katalogu(Qmultimedia).
A czemu ci nie działa ? pamiętaj że muszą to być zdjęcia jpg, jpeg, png, bmp - jelsi fotek jest duzo daj QNAPowi czas na sharing...
oraz pamietaj w configu o "picturepath = /share/Qmultimedia"

Jesli dalej problem wystepuje sprawdze u siebie czy dziala, bo szczerze pod kontem zdjec nie sprawdzalem kissdx(poniewaz moj odtwarzacz KISS 1600 nie nadaje sie na ogladanie zdjeć - żenada).
 

Mogą Cię zainteresować