Pomoc TS-431 - Instalacja dysków - Single Disk

casanova07

Nowy użytkownik
Noobie
12 Listopad 2013
8
0
1
Witam,
zakupiłem QNAP NAS TS-431, jeszcze nie uruchamiałem.
Moje pytanie, czy dla wariantu montażu dysków, aby każdy pracował samodzielnie, jeśli włożę dyski z danymi 2TB i 3TB to dane zachowam, czy przy montażu będę zmuszony do formatu ich?

Czy przy takowej opcji (4 single HDD) i użytku okresowego po kilka-kilanascie godzin do odczytu multimediów wystarczą dyski np. typu WD green (z poza listy rekomendowanych dysków), czy mogę być jakieś problemy z działaniem takowych dysków?

Pozdrawiam
 
A drugie pytanie (kontynując wcześniejszy wariant): Jak włożę dwa nowe dyski i zgram na nie dane z poprzedniego serwerka, po czym bede chcial dołożyć te kolejne dwa dyski z kktórych przeniosłem sobie dane, to wyczysci mi te 2 dodane dyski, czy może mi wyczyścić wszystkie 4? (przy ustawieniu w qnap single disk)
 
(...)Mozesz wstawić Greena - bedą działać.
W to nie wątpię, ale w razie problemów, support odpalantuje Cię, że ten sprzęt nie znajduje się na liście zgodności i nic na to nie poradzisz. Przerabiałem to na własnej dupie (mój ssd systemowy). Nieśmiało sugeruję by innym doradzać by zaglądali na Compatibility list :: QNAP bo to przecież oficjalnie forum, ktoś może mieć jakieś pretensje.
 
dzięki za link, też pozaglądam tam..

natomiast mam jeszcze jedno istotne pytanie:
jak to zrobić z qnap, żebym miał takowy widok z poziomu komputera (jak na załączniku - lenovo) i mógł sobie przenosić pliki w obie strony, kopiowac do odtwarzacza itp jak ze zwykłego dysku?
 

Załączniki

  • qnap.png
    qnap.png
    14,7 KB · Wyświetleń: 40
dzięki o to mi chodziło, choć miałem na myśli coś a la programik z fotki, który z automatu wywołuje, choć ręcznie też można zamapować na każdym pc.

A jeszcze jedno pytanie mi sie nasuneło - TV/BD widzi mi serwerek qnap, a jak wchodzę w niego to pusto... natomiast na kazdym pc widzę wrzuconą muzyke do "multimedia", co jest tego problemem?

Pozdrawiam
 

Załączniki

  • qn.png
    qn.png
    61,6 KB · Wyświetleń: 35
  • mul.png
    mul.png
    30,9 KB · Wyświetleń: 38

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wNetUse