Pomoc TS-453A Problem z wyłączeniem i restartem

dexter

Systems Admin...
Q's Expert
7 Listopad 2012
217
30
28
Siedlce
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich

Od stycznia br. posiadam Qnapa TS-453A i w zasadzie odkąd pamiętam, mam problem z restartowaniem serwera czy ewentualnym wyłączaniem. Gdy serwer działa przynajmniej kilka dni, nie jestem w stanie go zrestartować. Serwer rozpoczyna zamykanie działających procesów i przeprowadza procedurę restartu jednak po długim czasie oczekiwania, nic się nie dzieje. Dysk przestaje pracować a serwer po prostu wisi. To samo dotyczy zamykania. Ostatnio przed aktualizacją zgodnie z komunikatem zrestartowałem go zdalnie i zawisł. Kilka godzin po powrocie z pracy musiałem wyłączyć go z palca. Sytuacja nie ma miejsca gdy serwer był już restartowany np. dzień wcześniej. Wygląda to tak jakby po dłuższym działaniu (kilku dniowym) coś mu się mieszało w główce i nie był w stanie do końca przeprowadzić procedury restartu. Spróbuję napisać na helpdesk ale zanim to zrobię chciałem zapytać Was czy może ktoś spotkał się z takim objawem i wie jak mógłbym temu zaradzić.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160901

Model serwera: QNAP TS-453A
 
Ja miałem podobny problem i u mnie w 100% rozwiązuje problem usunięcie PenDrive'a z NAS'a przed restartem. Bez pena zamyka się bezbłędnie, z penem zawsze wisi i trzeba go z palca wyłączać.
 
Witam serdecznie.

Mam podobny problem z TS-453a, którego wykorzystuję w biurze. Model z 4 giga RAMu, uruchomione jedynie SMB, brak zewnętrznych urządzeń w portach USB.

Aktualnie wgrany firmware: 4.2.2 Build 20160901.

Czy ktoś poradził sobie z powyższym problemem i jest w stanie zaproponować jakieś rozwiązanie? Powiem szczerze, że serwer służy do przetrzymywania danych firmowych i fakt, że nie potrafi poprawnie się zamknąć / zrestartować, powoduje u mnie delikatny brak zaufania do tej maszyny.
 
U mnie od wersji 4.2.2 jest taki efekt :aktualizacja kolejnego builda, soft proponuje restart, klikam i nic, wystarczy przeładować stronę i zlecić restart z menu użytkownika i tu zawsze poprawnie działa.
 
U mnie od wersji 4.2.2 jest taki efekt :aktualizacja kolejnego builda, soft proponuje restart, klikam i nic, wystarczy przeładować stronę i zlecić restart z menu użytkownika i tu zawsze poprawnie działa.

Ok, a co w przypadku, gdy próbujesz zamknąć system?
 
upload_2016-11-1_9-27-56.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zamykanie procesów