TS-459 PRO i zdalne zarządzanie itp

Dyskusja w 'Podstawowe ustawienia systemowe' rozpoczęta przez użytkownika Piotruś Pan, 15 Luty 2010.

Ładowanie...
  1. Piotruś Pan

Piotruś Pan Nowy użytkownik Noobie

Miejscowość:
    Warszawa
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    20:44
    Followers:
    0
    Witam wszystkich. jak pisałem w temacie ,,poznajmy się,, jestem świeżak w temacie Qnapów i sieci ale idzie coraz lepiej;)
    mam problem z kilkoma rzeczami. szukałem na forum ale nie znalazłem zadowalających odpowiedzi.

1. nie wiem jak wejść w zarządzanie sprzętem z zewnątrz (zdalnie). wydaje mi się, że przekierowałem porty...tak mi się wydaje. może ustawiłem złe porty? nie wiem.

2. mam net w Aster i zmienne IP (chociaż IP Wan nie zmieniło się chyba od roku) FTP działa bez problemów. chciałem postawić stronkę www. będzie pewnie problem z przekierowaniem na nazwę (jak wykupię domenę) jak się prędzej czy później zmieni IP w Asterze. co zrobić, żeby uniknąć problemu?

3. Tworzę konto użytkownika, daję dostęp np do 2 katalogów. osoba loguje się i widzi wszystkie katalogi (choć dostęp na tylko do tych 2 które udostępniłem) a ja chciałbym, żeby widziała tylko te udostępnione dla danej osoby. czy to możliwe.

Wszelkie sugestie mile widziane;)

Piotrek

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Oceny:
    +1 239 / 26 / -5
    Local Time:
    20:44
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x63
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x63 1 GbE
    1) przekierowac porty (np. 8080)

2) jedyna opcje jaka masz to, zalozyc dyndns'a... powstanie Ci adres: blablabla.dyndns.org (dla przykladu)
    teraz musisz zobaczyc czy tam gdzie chcesz kupic domene, bedziesz mogl zrobic przekierowanie na dany adres

3) jest to niemozliwe, ale mozesz skorzystac z opcji Hide - odnies sie do instrukcji lub pomocy w urzadzeniu

Ładowanie...