Pomoc TS-859 pro+ - wykorzystanie backplane'a oraz obudowy

JohnyB

Entry Technician
Q Associate
7 Wrzesień 2012
68
1
16
8
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam padniętego TS-859 pro+ (nie ma BEEP, nie ma sygnału na monitorze, na wyświetlaczu mam tylko SYSTEM BOOTING, w sieci jest nie widoczny) są jakieś możliwości wykorzystania takiej obudowy + backplane'a z kontrolerem, który się tam znajduje po podłączeniu do płyty np. ITX'owej. Płyta była by na zewnątrz a kontroler podłączyłbym przez RISER'a do gniazda PCI-e 4x, gdyż zdaje się takie jest na oryginalnej płycie głównej.

Jakby zmienić zasilacz to płytę ITX można by włożyć w miejsce, gdzie jest oryginalny zasilacz.

U mnie płyta główna jest opisana jako model TS-459 (20006-a01049-ys-rs), w odmętach internetu znalazłem, że kiedyś można je było kupić ale cena 429 Euro powala przy takim zabytku, więc tak sobie wymyśliłem, że może udało by się tą obudowę + kontroler wykorzystać w inny sposób.

A może dać sobie spokój i zacząć sprzedawać na części, aczkolwiek zbudowanie takiego urządzenia to tylko dla samej satysfakcji.

Pozdrawiam
 
DOM wyjęty/włożony = płyta nie wstaje, żadnego życia (poza SYSTEM BOOTING)
RAM wyjęty/włożony = płyta nie wstaje, żadnego życia (poza SYSTEM BOOTING)

Zaznaczam, że nie ma żadnego sygnału dźwiękowego, na wyjściu D-SUB nie ma sygnału (czyli nie widzę, aby POST był wykonywany), QNAP chciał za naprawę 400 EURO (wymiana płyty), za 429 EURO widziałem płytę do kupienia na ebay. Tyle, że za tyle to mogę kupić wydajniejszego NAS'a, owszem bez 8 kieszeni. Generalnie nie opłaca mi się naprawiać, ale mam trochę wolnego czasu i może udało by się wykorzystać w inny sposób obudowę + kontroler na backplane.

Gdyby był padnięty DOM to powinienem moim zdaniem zobaczyć na podłączonym monitorze procedurę POST oraz powinienem usłyszeć sygnał dźwiękowy z beepera. Chyba, że się mylę to mnie poprawcie.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus