Pomoc ubuntu na QNAP - prędkość działania

henrykkwnto

Entry Technician
Q Associate
10 Kwiecień 2016
63
3
8
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
TS-453A
4.2.2. bulild 20161021

odpaliłem linuksa (ubuntu 16.04), testowo chodzę po katalogach ale wejście do katalogu, kliknięcie jakiejkolwiek ikonki to dłuuuugie sekundy oczekiwania...
za słaby sprzęt i linuks faktycznie tak dramatycznie wolno działa?
pełen dramat :( można cos z tym zrobić czy ten typ tak ma i juz?

klawiaturę i mysz podpiąłem via hub usb i przedłużke do jednego portu w qnapie - jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie...
 
TS-453A
4.2.2. bulild 20161021

odpaliłem linuksa (ubuntu 16.04), testowo chodzę po katalogach ale wejście do katalogu, kliknięcie jakiejkolwiek ikonki to dłuuuugie sekundy oczekiwania...
za słaby sprzęt i linuks faktycznie tak dramatycznie wolno działa?
pełen dramat :-( można cos z tym zrobić czy ten typ tak ma i juz?

klawiaturę i mysz podpiąłem via hub usb i przedłużke do jednego portu w qnapie - jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie...

U mnie na ts 251 z 8GB zapierdziela, że tak to ujmę. A zaraz mu wrzucam SSD do pierwszego slotu i bedzie jazda.
 
no dobra to co zatem może być u mnie nie tak, że działa to tak wolno?
\

A ile masz ramu ?
Co masz pouruchamiane na qnapie ?
No i najważnejsze pytanie - nie używasz przypadkiem przeglądarki do połaczenia z Ubuntu ( vnc serwer ) - wtedy to faktycznie responsywność systemu jest słaba :D.
 
Ramu to mam standardowa ilość, 4 chyba...
a jak można sprawdzić co jest aktualnie uruchomione?
czy zainstalowane znaczy uruchomione? trochę tego poinstalowalem ale już nie pamiętam co konkretnie
co do ostatniego pytanie....hmm odpaliłem linuksa i widzę go na TV...
 
ja się podepnę pod temat. Też TS-253A-8gb, wolno chodzi przez VNC , ale przy zdalnym pulpicie wychodzą paski an ekranie i nic nie widac:/ nie probówalem jeszcze po hdmi bo nie zakupiłem klawiatury :)