Pomoc [upc] connect media box compal a Qnap

henrykkwnto

Entry Technician
Q Associate
10 Kwiecień 2016
63
3
8
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
kablówka UPC ma w ofercie modemo-ruter connect mediabox compal.
pytanie czy to ustrojstwo współpracuje bez problemu z QNAPem czy może są jakieś problemy?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2build20160901
Model serwera: QNAP TS-453A
 
U mnie współpracuje bez problemu.
Działa automatyczne przekierowanie portów w oparciu o UpNP.
Nie ma żadnych problemów z myQNAPcloud.

Ponadto:
- nie da się skorzystać z WOL z zewnątrz (z internetu) - brak możliwości przekierowania ruchu z WAN na adres Broadcast sieci LAN
- brak dostępu z zewnątrz (z internetu) do strony konfiguracji routera - choć jest taka opcja do włączenie - wyskakuje komunikat o blokadzie rodzicielskiej
- nadaje sygnał upc Wi-Free, nawet gdy nie ma się włączonej tej usługi (od razu po podłączeniu). Nie sprawdzałem co sę stanie gdy włączę tą usługę i następnie wyłączę.

Generalnie - polecam. Działa lepiej niż poprzedni Ubee. WiFi może działać równocześnie na 2,4 i 5 GHz. Standard ac.
 
Też mam tego compala ale u mnie nie nadaje wi-free, za to ma zasięg lepszy niż mój stary asus ac1200. 250Mbit po wifi, to mój 4 router od upc (thomson, technicolor, ubeeeeeee i teraz ten)jak na razie jestem zadowolony, ale jakby co to jest tryb bridge, podpinasz swój router i masz tak jak chcesz...

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 
- nadaje sygnał upc Wi-Free, nawet gdy nie ma się włączonej tej usługi (od razu po podłączeniu). Nie sprawdzałem co sę stanie gdy włączę tą usługę i następnie wyłączę.

Ta usługa jest domyślnie włączona, a przynajmniej u mnie i znajomych tak było.
Da się ją bez problemu wyłączyć.