marioo944

Entry Technician
Q Associate
26 Listopad 2009
30
3
58
50
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich
Mam taką zagwozdke, internet UPC z dekoderem horizon do którego mogę podłączyć tylko 1 urządzenie po kablu a potrzebuje podłączyć 2 + qnapa i moje pytanie czy dokupić switcha czy router?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2.0050
Model serwera: QNAP TS-251
 
Z tego co wiem Horizon nie pozwala na przełączenie go w tryb modemu (czyli wyłączenia funkcji routera). Tak więc aby nie tworzyć kilku podsieci lepiej będzie kupić switch. Choć oczywiście można też wziąć router (nawet z WiFi) i wyłączyć w nim DHCP, nadać adres z puli w której jest Horizon i będzie to wszystko działać jako jedna sieć.
 
Najlepszym wyjściem jest wydębić od UPC router ConnectBox (compal) i wyłączyć wifi w horizonie. W tym compalu jest bardzo dobry zasięg i dwuzakresowe wifi ac, a jakby Ci nie pasowało to włączasz w nim tryb bridge i montujesz swój router.
Zrestartuj parę razy Horizona (żeby mieli w systemie) i zadzwoń że masz problemy z wifi i chcesz żeby dołożyli oddzielny router bo masz zasięg kiepski...
 
A jak się ma konfiguracja qnapa przy podłączeniu go przez switcha? Czy tak samo jak przez router?

Nic się nie zmienia - switch tylko "rozdziela" jeden port z routera na wiele portów. Urządzenia dalej będą dostawały adres z DHCP routera i będą się widziały w jednej sieci.
 
Najlepszym wyjściem jest wydębić od UPC router ConnectBox (compal) i wyłączyć wifi w horizonie. W tym compalu jest bardzo dobry zasięg i dwuzakresowe wifi ac, a jakby Ci nie pasowało to włączasz w nim tryb bridge i montujesz swój router.
Zrestartuj parę razy Horizona (żeby mieli w systemie) i zadzwoń że masz problemy z wifi i chcesz żeby dołożyli oddzielny router bo masz zasięg kiepski...
to durny pomysł :)
jak upc to tylko o cisco trzeba ich cisnąć :)
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Żeby dostać Cisco to trzeba być na wypowiedzeniu i mieć dużo czasu do zmarnowania na rozmowy z działem utrzymania klienta. Ciężko sam modem wywalczyć, a jak marioo944 chce kupować router to ten compal jest ok. Niedawno kupiłem Asusa rt-ac1200g+ za ok 350zl, miał mieć dobry zasięg (4 zewnętrzne anteny 5dbi) a jest gorszy od gratisowego routera od upc...
 
Żeby dostać Cisco to trzeba być na wypowiedzeniu i mieć dużo czasu do zmarnowania na rozmowy z działem utrzymania klienta. Ciężko sam modem wywalczyć, a jak marioo944 chce kupować router to ten compal jest ok. Niedawno kupiłem Asusa rt-ac1200g+ za ok 350zl, miał mieć dobry zasięg (4 zewnętrzne anteny 5dbi) a jest gorszy od gratisowego routera od upc...
nie prawda ) nie byłem na wypowiedzeniu ale fakt 3 miesiace walki :p i dali mi cisco - są 2 wersje router (1 ethernet) i router wifi (4 ethernet) - oba można poprosić o przestawienie w tryb modemu, domyślnie oba są routerami, jednak wszystkie cisco jakie miałem to na firme i to pewnie bardziej pomaga. Jednak chciałem tera dokupić stały adres ip i pani proponował mi tylko i wyłącznie wymiane cisco na jakieś dziadostwo ale nie pamiętam nazwy. Przy czym to samo dziadostwo chcieli mi dać dla internetu 250mbit do firmy oczywiście dali ale były problem urządzenie się zapychało i zawieszało, jak wgrali soft beta przestały działać telefony stacjonarne :D
 
Ja mam compala na net 250 i mam po WiFi zawsze powyżej 200, często dochodzi do 250. Mogę go przestawić w tryb modemu i od paru miesięcy posiadania jeszcze się nie zawiesił. Do tego ma naprawdę dobry zasięg a jak padnie to dzwonie z aferą i mi wymieniają.
Nie warto się szarpać z nimi o Cisco, chyba że ktoś lubi.
 
hitron... to jest to dziadostwo nowe z upc

Nie wiem czy przez "dziadostwo" wyrażasz jednocześnie opinię o jakości tego urządzenia ;) ale jeśli tak, to nie zgodzę się z tą opinią. Mam Hitrona w usługach biznesowych od dwóch miesięcy u siebie i mogę powiedzieć tylko dobre rzeczy. Działa bardzo stabilnie, wifi ma świetny zasięg. W 5GHz AC osiągam transfery z NAS'a w całym mieszkaniu 500mbit (ten sam pokój) do 300-350mbit w najdalszym punkcie. Transfer z netu jak przymurowany do parametrów połączenia (180/20mbit). Nie wiesza się, obciążony wieloma połączeniami (torrent) ani piśnie. Ze wszystkich urządzeń lub kombinacji urządzeń jakie miałem z UPC przez ostatnie 8 lat (Cisco + router, Ubee EVW 3226) to działa najlepiej i nie widzę żadnego powodu aby narzekać. Wręcz polecam.
 
No może w domu ci działa - u mnie było 100 urządzeń za tym hitronem i był on skonfigurowany jako modem i było to rok temu ponad... może coś się zmieniło, ja mam nie miłem wspomnienia - w okresie moich testów sami pracownicy upc przyznali iż hitron ma problem z tak dużym ruchem i sie poprostu zatyka
 
No taka ilość urządzeń to już wyzwanie. Odnosiłem się do scenariusza podanego w tym wątku. Z tego co wyczytałem w pierwszym poście założyłem scenariusz domowy. Btw: w obecnej wersji firmware'u nie ma możliwości przełączenia w tryb bramy. Ale gdzieś wyczytałem, że takowa opcja się pojawia przy wykupieniu stałego IP. Ja mam tylko publiczne ale zmienne (choć i tak wcale się nie zmienia ;) ).