Pomoc Upgrade Ram TS-251

psi2338

Zarejestrowany
Noobie
26 Listopad 2009
5
4
8
43
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Dzisiaj zmieniłem pamięć ram ze standardowej kości 1 GB na 4 GB Kingstona KVR16LS11/4 . Operacja wymiany jest banalnie prosta, wystarczy wyjąć dyski, wyjąć z gniazda pamięć przekręcić i wyjąć przez otwory. Montaż w kolejności odwrotnej. Montaż drugiej kości do drugiego gniazda według mnie też jest wykonywalny bez rozbudowy, ale na pewno będzie trudniejszy. Czas operacji 5 minut, koszt 146 pln.
Zmiany jakie zobaczyłem :
- można uruchomić Virtual station
- zmniejszyła się ilość zajętej pamięci z 64 % na 16% (przy uruchomieniu standardowych usług)
- po uruchomieniu szybciej włączają się usługi.
 
Ja dopiszę sprawdzona Goodram 8GB SO-DIMM 1600 z CL11 na TS-251+. Instalacja trwała całe 10 minut. Śmiga wspaniale. Pozdrawiam
Ja niestety nie miałem tyle szczęścia. Zakupiłem taką:

GOODRAM SODIMM DDR3 8GB /1600 (GR1600S364L11/8G) - Pamięć RAM - Opinie i ceny na Ceneo.pl

i niestety w TS-251 nie działa. Po włożeniu pamięci i wciśnięciu Power diody się na chwilę zapalają po czym gasną, a dioda status jest wygaszona. Sprzęt nie wydaje też żadnych dźwieków. Mryga sobie tylko dioda od LAN'u ale na HDMI nie ma sygnału.

Przy oryginalnej pamięci sprzęt się normalnie uruchamia.

Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo że coś jest nie tak z pamięcią - więc ją jutro zareklamuje.

Zaktualizowałem także firmware do najnowszego - to niestety nie pomogło.

Czy możliwe jest że pamięć ta działa w modelu TS-251+ a w TS-251 nie?
 
Bo pewnie płyty są inne i może ta Twoja nie przyjmuje tej pamięci. 251+ to bliźniaczy model do 253Pro z tym że jest trochę bardziej plasticzany, nie ma zamków na dyski i ma trochę inne porty USB (inna konfiguracja). Nie jest to więc model bliźniaczy do 251 więc może dlatego tej kości nie chce łyknąć.
 
No to świetny początek mojej przygody z QNAP'em...

Sprawdziłem przed chwilą RAM w laptopie i Winda normalnie wstaje.

Zwrot do sklepu w ciągu 14 dni nie wchodzi w rachubę bo wziąłem serwer i pamięć na firmę a wtedy niestety to prawo nie przysługuje.

Jeśli wymiana pamięci na inną nie pomoże (a pewnie tak będzie) to będę miał laptopa z 8 GB RAM'u :D (do tej pory miałem 4 GB)

Pytanie - czy jest jakaś kość 8GB którą ktoś z Was ma w modelu TS-251?
Ewentualnie jaki zestaw 2x4GB będzie odpowiedni
 
No to jakiś zysk masz. Pamięci nigdy za mało ;) Natomiast prawda jest taka, że przynajmniej w moim przypadku, a mam dwa modele Qnap (TS-251+ i TS-253Pro) 8GB to must have. System po prostu zaczyna wymiatać o wiele lepiej. Przykładowo na 2 GB RAMu w trakcie skanowania plików video przez Plex'a po prostu system napisał, że ma brak pamięci i zabił proces. Spróbuj Kingstona (na pierwszej stronie tego wątku jest model) powinno zadziałać. Powodzenia
 
  • Lubię to
Reakcje: mrlisu
Tak zacząłem się wczytywać i porównywać pamięci i być może kupiłem zły typ pamięci:

Kupiłem pamięć o oznaczeniu GR1600S364L11/8G

a chyba powinienem kupić taką:
GR1600S3V64L11/8G

Różnica tkwi w literce V czyli w LowVoltage. Pewnie ta pamieć co mam pracuje na 1,5V i dlatego nie wstaje.

Czy Ty możesz sprawdzić czy miałeś pamieć właśnie taką?
 
Potwierdzam co napisali poprzednicy: 1.35V musi być. Niech Ci wymienią w tej
Tak zacząłem się wczytywać i porównywać pamięci i być może kupiłem zły typ pamięci:

Kupiłem pamięć o oznaczeniu GR1600S364L11/8G

a chyba powinienem kupić taką:
GR1600S3V64L11/8G

Różnica tkwi w literce V czyli w LowVoltage. Pewnie ta pamieć co mam pracuje na 1,5V i dlatego nie wstaje.

Czy Ty możesz sprawdzić czy miałeś pamieć właśnie taką?


Potwierdzam: 1.35V. Niestety musiałbym otwierać "puszkę" żeby spisać dokładny symbol pamięci. Na pudełku mam GOOD RAM DDR3 8GB 1600MHz CL11 SODIMM 1.35V.
Niech Ci w tej firmie wymienią na pamięć o niższym napięciu. Nie rozumiem dlaczego nie mogą tego zrobić. Ja byłem najpierw w Komputroniku i nie dość, że Kingston 1.35 kosztował 209 zł (Proline 169 zł!!!!) to jeszcze niemiły Pan powiedział mi, że nie będę mógł zwrócić jak nie będzie pasowała. 4 alejki dalej w Galerii Silesia w Katowicach w firmie SFERIS miły Pan za 169 zł sprzedał mi tego GODRAM'a (stwierdził że to bliźniacza pamięć do Kingstona) i powiedział, że jak sprawdzę i nie zadziała w NAS to mogę ją zwrócić. Da się? Da się. Wesołych Świąt dla Pana w SFERIS - pamięć pasuje :)
ps. Wesołych Świąt dla wszystkich oczywiście też.
 
Oddałem pamięć przed świętami, tzn. złożyłem reklamacje z prośbą o zwrot kasy lub wymianę pamięci na wersję niskonapięciową. Niestety muszę trochę poczekać na decyzję, bo pamięć musi wrócić do centrali i dopiero tam zapadnie decyzja o uwzględnieniu reklamacji.

Sprawdzona - Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1600 CL9 - HX316LS9IBK2/8 na TS-251 działa bardzo dobrze.

A czy jest jakakolwiek różnica pomiędzy pamięciami CL9 vs CL11 w naszym serwerku i czy w ogóle da się zmierzyć różnice w wydajności?
 
Nie wiem czy jest jakakolwiek różnica .... po zakupie miałem standardowe 1Mb na której HybrydDeskStation strasznie muliło. Oglądanie filmu nie było możliwe. Pamięci które kupiłem były "od ręki" w sklepie dlatego akurat takie zainstalowałem. Myślałem że po zainstalowaniu serwer będzie chodził płynnie lecz pomimo tak dużej ilości pamięci nadal widoczne jest zacinanie się np PhotoSation .
 
Potwierdzam działanie 2 x KVR16LS11/8 1.35V = 16 GB w TS-251 (x-kom.pl najtaniej). Na pewno się przyda jak korzystacie z Virtualization Station...

Pozdrawiam
Arek
Rozumiem, że w tym modelu masz 2 "banki" pamięci? Ja się zastanawiam czy do modelu TS-251+ będę mógł wsadzić 2x8GB - na razie mam 1X8GB... Ktoś wie lub sprawdzał?
 
Rozumiem, że w tym modelu masz 2 "banki" pamięci? Ja się zastanawiam czy do modelu TS-251+ będę mógł wsadzić 2x8GB - na razie mam 1X8GB... Ktoś wie lub sprawdzał?


ja wczoraj zainstalowałem w TS-251+ 2 kości po 8GB i wszystko śmiga bezbłędnie
 
  • Lubię to
Reakcje: Mattley
Rozumiem, że w tym modelu masz 2 "banki" pamięci? Ja się zastanawiam czy do modelu TS-251+ będę mógł wsadzić 2x8GB - na razie mam 1X8GB... Ktoś wie lub sprawdzał?


ja wczoraj zainstalowałem w TS-251+ 2 kości po 8GB i wszystko śmiga bezbłędnie
No i o to mi chodziło :) Ciekawe tylko czemu producent pisze że maks. 8GB rozszerzenie? Dzięki za info. Pozdrawiam
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
Kompatybilność
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. GR1600S3V64L11
  2. GR1600S3V64L11/8G
  3. Goodram 8gb
  4. ts 251d
  5. kości pamięci
  6. RAM DDR3
  7. ts-251a
  8. https://forum.qnap.net.pl/threads/upgrade-ram-ts-251.5998/
  9. pamięć do TS-251A
  10. czy w domowej sieci bezpiecznie
  11. Goodram
  12. TS-251D RAM
  13. QTS 5.0.1.2346 build