Pomoc UPS "automatyczne" odłączanie się

Paweł Tołoczko

Enterprise Admin...
Q's Architect
8 Listopad 2013
939
270
113
43
Cork
QNAP
TS-x70
Ethernet
1 GbE
Jak w temacie.
Chcialbym, aby posiadacze UPSow APC (innych tez :) ) - ktore znjduja sie na liscie kompatyblnosci Qnap, a zachowuja sie dziwnie zostaly tu wymienione.
Co rozumiem przez dziwne zachowanie:
moj np. Poprawni jest rozpoznawany, wszystko niby OK, ale po paru dniach .. zostaje przez system zgloszony jako odlaczony (kabel USB).
Co chcialbym zeby bylo wymienione w temacie:

Model Serwera:
Wersja Firmware:
Model UPSa:
Zachowanie:
Mozliwe kroki debug - co zostalo zrobione, by przywrocic polaczenie.

TO ja zaczne:

Model Serwera: Ts-870
Wersja Firmware: 4.1.3 2015.03.13
Model UPSa: APC (American Power Conversion) 1500G
Zachowanie: samoistne odlaczenie (odmontowanie) urzadzenia.
20150326194836.jpg

Debug:
1. odlaczenie kabla i ponowne podlaczenie do tego samego portu USB (USB 2.0 tyl, pierwsze gniazzdo on portu ethernet) - kicha nei dziala
2. podlaczenie do 2 portu USB 2.0 - nie dziala
3. reboot i zostawienie podlaczonego kabla do 1 gniazda (gdzie byl orginalnie) - nie dziala
4. wlozenie do 2 portu USB 2.0 - zostal znaleziony przez system - dziala
5. wlozenie do 1 portu USB 2.0 - gdzie byl od samego poczatku - dziala :)
 
Ciesz się, że masz jedynki.
No chyba, że wygrywa ten co ma więcej.

16406.png

U mnie występował taki sam problem z rozłączaniem UPS-a w TS-253pro. Help-Desk QNAP-a nic nie pomógł, więc zrobiłem własne dochodzenie i opisałem im rozwiązanie:
After detailed investigation I have found the solution for my problem with UPS (CPS DX800E). Cyberpower firmware needs to be communicated more frequentely than other ups'es. After connecting ups to the nas there is usbhid-ups driver executed and the driver starts pooling ups every 20sec. But the ups usb driver decides to disconnect when there is no communication through usb within 20sec. Small margin of time makes connection unstable.

In my case decreasing of pooling time for usbhid-ups driver fixed the problem . So my config file /etc/config/ups/ups.conf looks like:

INI:
[qnapups]
driver = usbhid-ups
  port = auto
  desc = "Workstation"
  pollinterval = 5

Changes are kept after rebooting, and now my ups no more disconnecting and works perfectly. The case could be closed.
Wypróbuj u siebie ;)
 
Kochani - wytłumaczcie głupiemu jak "So my config file /etc/config/ups/ups.conf looks like" to (wgrać, zainstalować) do TS-251.
Może u mnie pomoże.
 
Poszło dzięki Cyberduck ;)
Teraz tylko test czy działa :)
Dziękuję za pomoc :)
Witam,

Niestety problem pojawił się dziś na nowo :( Plik wygląda tak jak u góry. Do wczoraj działało. Nic nie było zmieniane i znowu ponad 600 rozłączeń i połączeń UPSa :( Czy ktoś ma tak samo?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 
A coś pod OSX? :emoji_wink:

A z terminala po ssh nie można ?
Przecież ja tak edytuję pliki w kanapie, jak pracuję na moim mini :emoji_smiley:
Łączysz się po ssh a edytujesz w nano.
Nic nie trzeba instalowac, w przeciwieństwie do windowsowców :emoji_wink:.
Ci to muszą się bawic w jakieś putty i inne winscp....
 
A coś pod OSX? :emoji_wink:

A z terminala po ssh nie można ?
Przecież ja tak edytuję pliki w kanapie, jak pracuję na moim mini :emoji_smiley:
Łączysz się po ssh a edytujesz w nano.
Nic nie trzeba instalowac, w przeciwieństwie do windowsowców :emoji_wink:.
Ci to muszą się bawic w jakieś putty i inne winscp....

Udało się poprzez program Cyber Duck. Z ciekawości możesz napisać jak to zrobić przez terminal? Cienki jestem w tym temacie :(

Teraz jest jednak inny problem. Mimo poprawnej konfiguracji, która dała na jakiś czas radę, teraz problem powrócił :(
 
A coś pod OSX? :emoji_wink:

A z terminala po ssh nie można ?
Przecież ja tak edytuję pliki w kanapie, jak pracuję na moim mini :emoji_smiley:
Łączysz się po ssh a edytujesz w nano.
Nic nie trzeba instalowac, w przeciwieństwie do windowsowców :emoji_wink:.
Ci to muszą się bawic w jakieś putty i inne winscp....

Udało się poprzez program Cyber Duck. Z ciekawości możesz napisać jak to zrobić przez terminal? Cienki jestem w tym temacie :emoji_worried:

Teraz jest jednak inny problem. Mimo poprawnej konfiguracji, która dała na jakiś czas radę, teraz problem powrócił :emoji_worried:


Np tak: ssh -p 25 admin@xxx.xxx.xxx.xxx

Akurat ja mam ustawione taki port w kanapie, nie domyślny :emoji_smiley:
Te xxx.xxx....to oczywiście ip twojego NAS-a.
"admin" to twój login - ja mam admin :emoji_joy:.
Potem jesteś pytany o hasło. Podajesz je i jesteś zalogowany do swojego nas-a.
Wszystko.

P.S.
Nie wiem dlaczego "ssh" zmieniło mi na "SSH" - oczywiście ma być małymi literami.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. insmod
  2. udevadm
  3. oscam